Tehran
36208856 - 035

تور هوایی یزد | مزایای استفاده از تور هوایی یزد برای سفر چیست؟

تور هوایی یزد

یزد به عنوان یک شهر با قدمتی کهن هر چند از مزیت جنگل های شمال و آب های خلیج فارس در طبیعت او خبری نیست اما زیبایی هایی را در خود نهفته دارد که مسافرینی را از سراسر ایران و جهان به سمت خود جذب می کند. آنچه موجب زیبایی شهر یزد می شود بافت زیبا و سنتی آن و طبیعت کویری اطرافش است که باعث جذب مخاطبین و مسافرین خاص می باشد. برای مسافرت به شهر یزد می توان روش های مختلفی را برگزید. در ادامه در مورد روش های مختلف مسافرت به یزد توضیح داده و پیرامون یکی از روش های مسافرت به یزد یعنی تور هوایی یزد بیشتر توضیح خواهیم داد.

یزد در یک نگاه

یزد شهری در مرکز ایران و مرکز استان یزد می باشد. اولین توضیح در مورد این شهر قدمت آن می باشد. این شهر اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان شناخته می شود. در تعریف واژه یزد می توان به معنای سرزمین پاک و مقدس اشاره نمود و از متون باستانی اینچنین درک می شود که این شهر سرزمین مقدس و شهر خدا است. فرهنگ مردم این شهر از دوران باستان تاکنون نشان دهنده آن است که این شهر دارای مردمی مهربان، صبور و البته جنگنده بوده و می باشد.

اجاره سوئیت در یزد با قیمت مناسب

این شهر علاوه بر مسلمانان میزبان  هموطنان زرتشتی و یهودی و مسیحی نیز می باشد که سالیان سال در کنار یکدیگر با هم زندگی می کنند و در خیلی از صحبت ها از این شهر به نام شهر صلح نیز نام برده می شود. در فرهنگ مردم این شهر شما می توانید در کنار مراسم مسلمانان از جشن سده میراث ایران باستان نیز نام ببرید. همین مراسم ها خود باعث گردیده تا مسافرین بسیاری از سرتاسر ایران و جهان به سوی این شهر جذب شوند. در نهایت ما به بررسی تور هوایی یزد خواهیم پرداخت.

مراکز دیدنی یزد

زیباترین مرکز و جاهای دیدنی یزد به بافت سنتی و تاریخی آن باز می گردد که برخی از آنها عبارتند از:

مجموعه امیرچخماق که سامل میدان، بازار، تکیه و آب انبار و مسجد می باشد که در بافت سنتی و تاریخی شهر واقع گردیده.

از جاهای دیدنی این شهر مسجد جامع می باشد که در فهرست آثار ملی ثبت گردیده است. این مسجد بخاطر مناره های بلندی که دارد از اکثر نقاط شهر قابل رویت می باشد‌ این مسجد را به نوعی می توان مرکز هنر و معماری زیبای دوران اسلامی نامید.

آتشکده زرتشتیان

از دیگر جاهای دیدنی این شهر اتشکده و عبادتگاه هموطنان زرتشتی می باشد. مشهوریت جهانی این آتشکده و عبادتگاه زرتشتیان بخاطر شعله آتشی است که 1500 سال است روشن مانده است. پس از انتخاب تور هوایی یزد و حضور در این شهر می توانید از آن بازدید کنید.

برج خاموشان

دخمه زرتشتیان یا برج خاموشان نیز از جاهای دیدنی یزد می باشد و تا چند دهه قبل هموطنان زرتشتی مرده های خود را در آن دخمه نگه می داشتند. زیرا بر این اعتقاد بودند که اجساد نجس هستند و بعد از تجزیه جسد استخوانها را در چاهی که در مرکز دخمه بود می ریختند.

از جمله مراکز دیدنی دیگر این شهر می توان به محله صفائیه، موزه آب، موزه مردم شناسی و  زندان سکندر نیز اشاره نمود که هر کدام جاذبه های خاص خود را داشته و مسافران و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کنند.

مسیرهای مسافرتی به یزد

اگر قصد مسافرت به یزد را دارید از مسیر زمینی با خودروی شخصی، اتوبوس و قطار می توانید به این شهر مسافرت کنید. یکی دیگر از روش های سفر  مسیر هوایی می باشد. شما می توانید چه به صورت شخصی و چه به صورت تور از نقاط مختلف ایران برای گردش به این شهر بروید.

مسیرهای مسافرتی به یزد

مزایای تور هوایی یزد

قبل از هر چیز لازم است در مورد مزیت مسافرت با تور نکاتی بیان کنیم:

راحتی خیال بابت کلیه خدمات

نکته اصلی و مهم در مورد مسافرت با تور این می باشد که به عنوان مسافر تور از تمامی لحاظ خیالتان راحت می باشد و دغدغه ای بابت تهیه بلیط، کیفیت وسیله حمل و نقل در طول مسافرت، محل استقرار، وسیله رفت و آمد در سطح شهر و محل های مورد بازدید، کیفیت غذا، کیفیت محل اسکان و امنیت نخواهید داشت. ضمن این که مسافرت با تور نسبت به مسافرت به صورت شخصی هزینه کمتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

رزرو هتل آسان

با استفاده از تور شما دغدغه اسکان ندارید. رزرو هتل در یزد به راحتی صورت می گیرد.

تور هوایی یزد

تور هوایی به مقصد یزد از شهرهایی که به یزد پرواز هوایی مستقیم دارند صورت می پذیرد و یا به صورت دو یا چند مسیر انجام می پذیرد. در مورد مسافرت باتور به یزد بایستی گفت می توان تک مسیر و چند مسیر هوایی و زمینی را پیمود. بدین روش که ممکن است در شهر محل اقامت شما پرواز به مقصد یزد وجود نداشته باشد. برای همین شما بایستی در تور هوایی ثبت نام کنید که از شهر دیگر به یزد می رود و از طریق زمینی خود را به آن شهر یرسانید. اگر با تور هوایی به یزد مسافرت کردید در یزد و در فرودگاه صدوقی این شهر استقبال کننده تور منتظر شما خواهد بود و شما را به هتل طرف قراداد مؤسسه خدماتی ارائه دهنده تور خواهد برد. ضمن این که در مدت اقامت ترانسفر فرودگاه به صورت رفت و برگشت بر عهده تور خواهد بود.

هنگام انتخاب تور هوایی یزد با دقت بررسی کنید که از امکانات رفاهی و  بازدید از مکان های تاریخی برخوردار باشد و شما به راحتی توسط خود مؤسسه به این گونه بازدیدها برده شوید. برخی از تورهای هوایی در برنامه های خود کویر نوردی را نیز گنجانده اند و این بهترین موقعیت می باشد که بتوانید برای تفنن و تفریح بیشتر سری به کویر یزد نیز بزنید. البته ذکر این نکته ضروری است که برخی از مؤسسات ارائه دهنده تورهای ویژه یزد برنامه بازدید از کویر را اختیاری و مستلزم پرداخت هزینه جداگانه می دانند.

از مزیت هایی تور هوایی یزد می توان به یک نکته مهم نیز اشاره نمود که شما در طول مسافرت از خدمات بیمه بهره مند هستید و هنگام خرید اشتراک تور به این مسئله دقت داشته باشید.

هزینه تور هوایی یزد

در مقایسه با دیگ انواع تورها هزینه تور هوایی از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. اما پولی که شما بابت تور پرداخت می کنید فارغ از نوع زمینی یا هوایی بودن آن بستگی به خدماتی دارد که تور در اختیار شما می گذارد. ممکن است تور هوایی به یزد دارای دو نرخ متفاوت باشد که مطمئنا این مسئله بستگی به چندین عامل دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • مدت زمان اقامت
  • نوع محل اقامت

سرویس دهی شامل تغذیه، ترانسفر فرودگاهی، محل های مورد بازدید و تفریحات تخصصی دیگر که جزو برنامه های عامیانه تور ها نمی باشد.

 سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی تور هوایی یزد پرداختیم. بخاطر اطمینان بیشتر و این که دچار مشکل خاصی نشوید بهتر است قبل از انتخاب تور مسافرتی به یزد تحقیقی در مورد شرایط، مدت و خدمات ارایه شده توسط مؤسسه ارایه دهنده تور انجام دهید. نکته مهم دیگر این که خدمات تور مسافرت در زمان پر بازدید مانند فصل بهار و پاییز برای شهر یزد بیشتر می باشد. بهتر است زمان سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که از تخفیفات ویژه تور استفاده کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 5 =

Get in touch with us