Tehran
36208856 - 035

راهنمای سفر ارزان به یزد | ۵ نکته مهم برای داشتن سفری ارزان

راهنمای سفر ارزان به یزد

یکی از شهرهای دیدنی ایران که جاذبه های خاص خود را دارد و در هیچ نقطه ای دیگر نمی توانید آن را ببینید یزد می باشد. اما چه چیزی باعث گردیده که این شهر گردشگران خاص را به سمت خود جذب کند؟ در مقاله پیش رو درمورد آن توضیح خواهیم داد. اما در کنار جذابیت های یک مسافرت هزینه ها نیز ملاک می باشد. در ادامه مقاله راهنمای سفر ارزان به یزد را ارائه می کنیم.

شهر یزد و خواستگاه آن

شهر یزد با آب و هوای کویری خود مرکز استان یزد است. این شهر به عنوان دومین شهر باستانی و قدیمی جهان بعد از ونیز ایتالیا شناخته می شود. به عنوان اولین شهر خشتی جهان نام گذاشته شده است. اگر بخواهیم در یک جمله این شهر را تعریف کنیم بهترین جمله این است: تاریخ زنده ایران از کهن ترین دوران تا الان. هر چند در شهر یزد خبری از جنگل های سرسبز و یا رودخانه های پر آب نیست. اما بافت سنتی و قدیمی این شهر در کنار آثار بجا مانده از دوران کهن تا صده های اخیر به این شهر زیبایی خاصی بخشیده. به گونه ای که طرفداران خاص خود را دارد. برای مسافرانی که قصد رفتن به این شهر را دارند اگر بخواهند که در هزینه ها صرفه جویی کنند بایستی راهکاری را به کار ببندند. در ادامه در مورد راهنمای سفر ارزان به یزد توضیح خواهیم داد.

بهترین زمان سفر به یزد از لحاظ هزینه

همانگونه که گفتیم وضعیت آب و هوایی یزد گرم و کویری می باشد. این سبک هوا روز تولید گرمای زیادی دارد. ولی شب های خنکی را به ارمغان می آورد‌. به همین خاطر در فصول خنک سال مانند اواخر پاییز، زمستان و تا نیمه های فصل بهار مسافرین بیشتری به این شهر سرازیر می شوند. در نتیجه ناخوداگاه هزینه ها از جمله هزینه اقامتی نیز افزایش می یابد.

راهنمای سفر ارزان به یزد در تابستان

اگر در پی مسافرت به یزد باهزینه کمتری هستید بایستی فصل تابستان را انتخاب کنید. چرا که خلوت ترین زمان سفر به یزد محسوب می شود. مردم به دلیل گرمای زیاد هوا نسبت به فصول سرد هوا به یزد سفر نمی کنند. حتی خیلی از اهالی شهر نیز ترجیح می دهند در فصل تابستان به نقاط خوش آب و هوا تر کشور بروند. بایستی این نکته را یادآور شویم که مسافرت در فصل تابستان تنها راه سفر ارزان به یزد نیست. در صورتی که چنین تصمیمی دارید بایستی نکات دیگری را نیز در نظر گرفته و باجمع بندی آنها یک مسافرت ارزان را برای خودتان برگزینید.

نکات مهم در راهنمای سفر ارزان به یزد

این نکات مهم‌برای سفر ارزان به یزد عبارتند از:

نکات مهم در راهنمای سفر ارزان به یزد

انتخاب نوع سفر

بدین معنی که اگر بخواهید  از وسائل نقلیه عمومی برای سفر استفاده کنید از سه راه می توانید اقدام کنید. هوایی، ریلی و زمینی(اتوبوس). مسلما راه سوم و مسافرت با اتوبوس نسبت به دو راه دیگر هزینه کمتری داشته و موجب صرفه جویی در هزینه سفر می شود.

استفاده از وسیله شخصی

در راهنمای سفر ارزان به یزد استفاده از وسیله شخصی هن گنجانده می شود. اگر قصد مسافرت به یزد با وسیله شخصی را دارید می توانید بدون عجله و با اقامت های بین راهی و تنظیم سفر خود از جاهای بیشتری دیدن کنید. ضمن این که برای گردش در شهر و دیدن جاهای دیدنی شهر نیز هزینه کمتری مصرف می کنید.

راهنمای سفر ارزان به یزد با شرایط اقامتی

صرفه جویی در هزینه هایی مانند خوراک و محل اقامت  مناسب و ارزان می تواند در هزینه سفر به یزد باعث صرفه جویی اقتصادی گردد. استفاده از اقامتگاه هایی که نسبت به هتل ها هزینه کمتری دارند و صرف غذاهای ارزانتر کمک بزرگی در سفر ارزان به یزد می باشد. البته رزرو هتل ارزان در یزد هم امکان پذیر است.

تورهای گردشگری در راهنمای سفر ارزان به یزد

از راه های دیگر سفر ارزان به یزد استفاده از تورهای گردشگری ارزان و مناسب می باشد. شما می توانید با کمی نحقیق از طریق اینترنت این گونه تورها را انتخاب کنید. بدون دغدغه پیدانمودن محل اقامت به مسافرتی دلنشین بروید‌. ضمن این که معمولا این تورها گردش های عمومی از جاهای دیدنی شهر رانیز بر ای شما فراهم می کنند.

خرید مقرون به صرفه

نکته دیگر این که برای مسافرت ارزان به یزد بایستی نسبت به خرید هایی که انجام می دهید وسواس بیشتری داشته باشید. برای خرید مناسب و ارزان می توانید به بازار قدیم مراجعه نموده تا ضمن دیدن یک اثر باستانی از خریدی ارزانتر نسبت به جاهای دیگر بهره مند گردید. از جمله مراکز خرید و سنتی یزد که می توانید اجناس را ارزانتر تهیه کنید عبارتند از: بازار حاج قنبر، بازار خان، بازار قیصریه، بازار پنجه علی و چند جای دیگر .

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی راهنمای سفر ارزان به یزد پرداختیم. اما نکته پایانی این که ارزان بودن هرگونه مسافرت را خودتان تعیین می کنید. شما در سفر به یزد می توانید با انتخاب زمان مناسب، روش مناسب سفر و انتخاب اقامتگاه و هتل درست و یا مسافرت با تورهای زمینی با قیمت مناسب مسافرتی ارزان را برای خود رقم بزنید. لذت مسافرت در دیدار از جاهای دیدنی یک منطقه و شهر است. با کمی صرفه جویی وبرنامه ریزی می توانید مسافرتی ارزان و لذت بخش را برای خود و خانواده رقم بزنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 1 =

Get in touch with us