Tehran
36208856 - 035

کویرگردی در یزد | کویر گردی در طبیعت کویری جذاب یزد

کویرگردی در یزد

کسانی که قصد مسافرت به یزد را دارند با توجه به بافت سنتی شهری جذب آن شده و دوست دارند تمامی جاهای دیدنی و سنتی یزد را ببینند. اما بخاطر موقعیت جغرافیایی این شهر علاوه بر جاهای دیدنی و قدیمی شهر جاها و مکان های دیدنی دیگری نیز وجود دارد که از اهمیت و زیبایی خاصی بهره مند می باشد. کویر گردی از جمله تفریحات سالم و هیجان انگیزی می باشد که طرفداران خاص خود را دارد. هر ساله مسافران زیادی را فقط به همین دلیل جذب خود می کند. در ادامه و در مقاله پیش رو به این مسئله پرداخته و در مورد کویرگردی در یزد توضیحاتی خواهیم داد. دقت کنید که برای اقامت می توانید با رزرو هتل در یزد پیش بروید.

کویر گردی در یزد

قبل از ورود به مسئله کویرگردی در یزد بایستی این نکته را یادآوری کنیم که برای کویر نوردی بهترین فصل پاییز می باشد. اگر قصد انجام این تفریح را دارید قید فصل تابستان را بزنید. اما کویر نوردی در یزد نیز علاقه مندان خاص خود را دارد و خیلی از مسافران فقط به خاطر کویرنوردی به یزد می روند. کویرهایی که بیشترین معروفیت را دارند و مکان مناسبی برای انجام این تفریخ هستند عبارتند از:

کویرگردی در یزد و کاراکال

قبل از هر چیز بایستی بگوییم نام کاراکال بر گرفته از نوعی گربه سان با گوش های بلند است که در این منطقه از حیات وحش زندگی می کند. این کویر بیشترین استقبال را از سوی تورهای گردشگری دارد. این کویر در حوالی بافق یزد واقع گردیده. فاصله این کویر تا بافق 15 کیلومتر است. از طریق روستای صادق اباد به این کویر می توان رفت. از دلایلی که توریست ها و گردشگران علاقه زیادی به رفتن و تماشای این کویر دارند مسیر آسفالته و راحت آن است. دلیل دیگر وجود کمپ کویری مطمئن در آنجا می باشد. در کویرگردی در یزد و کاراکال علاوه بر شتر سواری امکان گشت های کویرنوردی سافاری و موتورسواری هم فراهم می باشد. از دیگر تفریحات زیبا در این گردش کویری گوش دادن به موسیقی زنده در شب های پر ستاره کویر می باشد.

کویر گردی یزد در سیاه کوه

یکی از مهم ترین بخش های کویر گردی سیاه کوه یزد می باشد. این کویر در نزدیکی اردکان می باشد. این کویر عقدا به نام سیاه کوه نیز شناخته می شود. شب های عقدا سردترین شب های کویر را دارد. به همین خاطر اگر قصد دارید شب را در سیاه کوه بگذرانید. حتما بایستی لوازم گرمایشی با خود داشته باشید. و یا در هتل مالمیر اقامت کنید.

کویر گردی یزد در سیاه کوه

کویر مغستان یا کویر ریگ زرین

یکی دیگر از کویرهایی که در یزد می باشد کویر ریگ زرین است. به دلیل نزدیکی به روستای مغستان به این نام شناخته می شود. از جذابیت این کویر ریگزارهای بلندی می باشد که در این کویر قرار دارد.

کویرگردی در یزد و در این کویر بسیار جذاب است. اگر قصد شب گذرانی در این کویر را دارید می توانید به روستای ساغند نزدیک این کویر بروید. این کویر نیز مانند کاراکال اقامتگاه کویرنوردی دارد‌. اما امکانات دیگر آن کمتر از کویر کاراکال می باشد. از جذابیت های این کویر همانگونه که گفتیم ریگزار ها می باشد. شما از دور تپه ها را می بینید که در واقع ریگزار ها می باشند.

کویرگردی در یزد و در هفت سنگ

اگر قصد کویر نوردی در یزد را دارید نزدیک ترین کویر به یزد همین کویر هفت سنگ می باشد. این کویر در 12 کیلومتری یزد قرار دارد. دارای چندین کمپین کویری متعدد می باشد. بهترین انتخاب برای کویرگردی همین هفت سنگ است. استفاده از آلاچیق و تخت در کمپ ها راحتی در زمان استراحت را برای شما به همراه می آورد. اگر قصد دارید در شب های کویر دنیای آسمان و کهکشان ها را نیز ببینید می توانید از طریق تورهای کویر نوردی که این امکان را دارند بدست بیاورید.

سخن آخر

در این نوشته ما ماجرای کویرگردی در یزد را بررسی کردیم. نکته آخر این که اگر قصد کویرنوردی چه در یزد و اطراف آن را دارید و یا چه هر جای دیگر به هیچ وجه بدون راهنما دست به این کار نزنید. حتما در کویرنوردی ها از راهنماهای محلی و یا حرفه ای استفاده کنید. استفاده از امکانات مخصوص کویر نوردی مانند GPS و دیگر امکانات مهم است. در عین حال مسئله اقامت هم مهم است که در این زمینه می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 13 =

Get in touch with us