Tehran
36208856 - 035

مهمانسرا در یزد | بررسی دقیق انواع مهمانسرا در یزد

مهمانسرا در یزد

در مقاله پیش رو از وب سایت هتل مالمیر در مورد مهمانسرا در یزد صحبت می کنیم و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد. در عین حال اگر تمایل به رزرو هتل در یزد دارید می توانید با ما در ارتباط باشید. منطقه ها و شهر های بسیار جذاب و زیبایی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد که هر کدام جذابیت های ویژه خود را دارند. قشنگی بخش های شمالی کشور عموما به دلیل جنگل های شان و یا سواحل زیبای دریای مازندران است. در جنوب سواحل زیبای خلیج فارس و در دیگر نقاط کشور شهرهایی با جاذبه ها و تاریخ فرهنگی و مذهبی خودنمایی می کنند.

یکی از شهرهای زیبای کشورمان که سابقه ای چندین هزار ساله دارد شهر یزد مرکز استان یزد می باشد. این شهر که به شهر خشتی و شهر بادگیرها معروف است دارای زیبایی های خاص خود می باشد. هرچند در این شهر از جنگل و دریا خبری نیست. اما بافت شهری و آثار بجا مانده از تمدن باستان این شهر باعث گردیده طرفداران خاص خود را داشته باشد و از اقصی نقاط ایران و حتی جهان برای بازدید به این شهر مسافرت کنند. یکی از دغدغه‌های همه مسافرین مسئله محل اقامت می باشد.

همه چیز در مورد مهمانسرا

مهمانسرا ها در اصل اقامتگاه هایی ارزان تر از هتل ها می باشند. معمولا در کناره شهرها و یا جاده ها ساخته می شوند. در هر صورت یک مهمانسرا در یزد می تواند مانند هتل بر اساس کیفیت، غذا، تمیزی محیط و اتاق های محل استراحت، پذیرایی و دیگر خدمات بین یک تا چهار ستاره باشد. البته بایستی متذکر شویم که در خیلی از شهرها و نقاط کشور خبری از هتل ها نیست و مهمانسرا ها تنها محل اقامتگاهی و پذیرایی از مسافران می باشد. در جمع بندی کلی مهمانسرا ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد که عبارتند از :

مهمانسرای اختصاصی

این نوع مهمانسراها که به محلی برای استراحت تبدیل شده اند در واقع منازل شخصی بوده اند. در این مهمانسرا ها معمولا مالک خارج از منزل زندگی می کند. تنها خدماتی که در این سبک مهمانسراها در اختیار مسافران قرار می گیرد اتاق و غذا می باشد. کار شستشوی لباس ها و تمیزی اتاق با خود فرد می باشد.

مهمانسراهای غیر اختصاصی

در این نوع مهمانسراها کلیه امکانات و خدمات برای مسافر فراهم می باشد. مانند اتاق خواب، تختخواب، سیستم تهویه مطبوع، تلویزیون، آب گرم و سرد. در ادامه این که برخورداری از امنیت بالا می باشد. در ادامه در ارتباط با مهمانسراهای موجود در شهر یزد صحبت می کنیم.

مهمانسراهای غیر اختصاصی

مهمانسرا در یزد

در شهر یزد بخاطر بافت سنتی آن مهمانسراها شامل دو دسته سنتی و مدرن می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی هر کدام از مدل ها می پردازیم. شرایط آن ها را نیز بیان می کنیم. از این رو شما می توانید با توجه به بودجه و شرایط خود با بررسی امکانات موجود در هر مهمانسرا برای انتخاب آن ها اقدام کنید. این کار باعث می شود تا شما سفری راحت و جذاب به شهر یزد داشته باشید.

مهمانسرا های سنتی در یزد

ما معمولا مهمانسرا های سنتی را در بافت قدیمی و سنتی شهر مشاهده می کنیم. بیشتر از ساختمان ها و خانه های قدیمی که بازسازی شده و یا ساخت و ساز آن جدید اما به سبک و سیاق سنتی می باشند استفادا می شود. این مهمانسراها معمولا در باغ های قدیمی و یا ساختمان های دولتی بجا مانده از زمان قاجار که بازسازی شده اند قرار دارند.

مهمانسرا در یزد به شیوه مدرن

همانگونه که گفته شد در شهر یزد مهمانسراهایی به سبک امروزی و نوین وجود دارد. هر چند زیبایی سبک سنتی هتل و باستانی را ندارند و یا شاید از باغ و باغچه خبری نباشد. اما زیبایی های خاص خود را دارند. از این رو برای مسافرینی که قصد رفتن  به این شهر را دارند می تواند جالب باشد. این مدل از مهمانسرا ها امکانات و ویژگی های خاص خود را برای علاقه مندان ارائه می کنند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت هتل مالمیر ما به بررسی مهمانسرا در یزد پرداختیم. اما نکته آخر این که اگر قصد مسافرت به شهر یزد را دارید یکی از مهمانسراهایی که می تواند پذیرای شما در بهترین حالت، کیفیت و امکانات باشد مهمانسرا و هتل مالمیر است. در محیطی آرام اقامتگاهی راحت با امکانات رفاهی مناسب و خدمات شایسته شما، آماده خدمتگزاری به شما عزیزان می باشد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + نوزده =

Get in touch with us