Tehran
36208856 - 035

مهمانپذیر در یزد | امکانات و ويژگی های مهمانپذیر ها

مهمانپذیر در یزد

شهر یزد به عنوان یک شهر سیاحتی، مذهبی و صنعتی یکی از شهرهای بنام و معروف ایران می باشد. هر چند در این شهر آثاری از جنگل های سرسبز نیست و به عنوان یک شهر کویری شناخته شده است. اما دیگر جنبه های آن باعث گردیده این شهر علاقمندان به خود را جذب کند‌. شهری که به عنوان اولین شهر خشتی جهان شناخته شده است. شهری با ساختارهای سنتی و مذهبی! از شهر یزد به عنوان شهر بادگیرها و حسینیه ایران نام برده می شود. وجود تمام این خصوصیات ملاکی بر این است که مسافران زیادی را به سمت خود جلب کند. وجود همین مسافران داخلی و گردشگران خارجی احتیاج به اماکن اقامتی در این شهر را آشکار کرده است. در نوشته پیش رو از هتل مالمیر به وجود مهمانپذیر در یزد خواهیم پرداخت.

اگر تمایل به رزرو هتل در یزد دارید می توانید با ما در مالمیر در ارتباط باشید.

نگاهی بر مهمانپذیر

از گذشته ما استراحتگاه های بسیار زیادی را در میانه راه های می دیدیم که در قدیم به کاروانسرا معروف بودند. در شهرها نیز در کنار بازار ها و میادین شهر باراندازها و کاروانسراهایی بودند که کار نگهداری و انبار توشه و کالاها و استراحت کاروانیان را انجام می دادند.  در طول ایام و با گذشت زمان نام مسافرخانه، مهمانسرا، هتل و مهمانپذیر را برخود گرفتند. در تعریف مهمانپذیر می توانیم بگوییم که اقامتگاه هایی هستند که از لحاظ کیفیتی نسبت به هتل ها کمتر بر خوردار هستند.

در ایران مهمانپذیرها در اوایل خانه هایی را شامل می شدند که یک اتاق یا بیشتر با امکانات در اختیار مسافران قرارمی دادند‌ در مورد امکانات مهمانپذیر بایستی بگوییم که بسیاری از امکانات آن به روش اشتراکی می باشد. امکانات پخت و پز معمولا در اختیار مسافران قرارمی گیرد. معمولا اتاق مهمانپذیر فاقد سرویس بهداشتی و حمام می باشند‌. البته بعضی از مهمانپذیرها دارای سرویس بهداشتی و حمام در اتاق هستند.

مهمانپذیر در یزد

همانگونه که گفتیم شهر یزد به عنوان یک شهر سیاحتی و صنعتی نیز شناخته می شود. خیلی از افراد به قصد انجام امور تجاری به این شهر می آیند و می خواهند که در هزینه های خود صرفه جویی کنند. پس به جای هتل مهمانپذیرها را انتخاب می کنند‌. همانگونه که قبلا نیز گفتیم به خاطر بافت هتل سنتی و شهر یزد مهمانپذیرها نیز در این شهر هم در نوع سنتی وجود دارند و هم نوع امروزی.

معمولا نوع سنتی این مهمانپذیرها در بافت قدیمی شهر هستند و خانه های قدیمی بازسازی شده ای می باشند که تبدیل به مهمانپذیر در یزد شده اند. در هر صورت وجود مهمانپذیرها چه در نوع سنتی و چه در نوع امروزی آن برای مسافرینی که توانایی اقامت در هتل ها را ندارند گزینه خوبی می باشد.

امکانات مهمانپذیر در یزد

همان طور که اشاره کردیم مهمانپذیر های بسیار زیادی در شهر یزد وجود دارند. برخی از آن ها نیز سالیان سال مشغول فعالیت هستند. در این بخش به بررسی امکانات مهمانپذیر در یزد می پردازیم. با توجه به شرایط بسیاری از مهمانپذیر ها سرویس های زیادی را برای مشتریان خود به همراه دارند. از این رو با توجه به قیمت پایین طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهند.

امکانات مهمانپذیر در یزد

برخی مهمان پذیر ها سرویس بهداشتی و حمام را در اتاق ها دارند. اما برخی این امکان را ندارند. البته شما در برخی مهمانپذیر ها می توانید هر دو مدل اتاق را ببینید. امروزه برخی از مهمان پذیر های موجود در شهر یزد خدمت اینترنت را هم به مسافران ارائه می دهند و از پارکینگ نیز بهره مند هستند.

تفاوت مهمانپذیرهای قدیمی و امروزی

در مهمان پذیرهای قدیمی مسئولان و پرسنل آن تا پاسی از شب در مهمانپذیر در یزد نبودند. اگر مسافری دیر وقت می رسید با مشکل مواجه می شد که خوشبختانه امروزه این مسئله حل شده و با وجود اینترنت برای رزرو  اتاق ، پذیرش مسافر در مهمانپذیرها نیز به صورت شبانه روزی گردیده است. این مشکل حل گردیده. امروزه حداقل نسبت به گذشته وجود سرویس های بهداشتی و حمام در اتاق نیز متداول گردیده است.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت هتل مالمیر ما به بررسی مهمانپذیر در یزد پرداختیم. در این مسیر امکانات مربوط به مهمانپذیر ها را نیز برای شما بیان نمودیم. شرایط انتخاب این مدل از اقامتگاه ها به افراد و روند مالی آن ها بستگی دارد. با این حال هتل مالمیر با امکانات ویژه و قیمت مقرون به صرفه ای که دارد می تواند به عنوان بهترین انتخاب جهت سفری جذاب به شهر یزد شناخته شود.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

Get in touch with us