Tehran
36208856 - 035

طبیعت یزد در پاییز | سفری به جذابیت های پاییزی یزد

طبیعت یزد در پاییز

شهر یزد در فلات مرکزی ایران قرار دارد و دارای طبیعتی گرم و خشک با هوایی بیابانی می باشد. به همین خاطر در فصل های پاییز و زمستان و دهه اول  بهترین موقعیت برای مسافرت می باشد. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد طبیعت یزد در پاییز توضیحاتی خواهیم داد.

یزد در پاییز چگونه است ؟

شما در فصل پاییز یزد می توانید چهار فصل را در یک روز احساس کنید. شما در یک روز پاییزی در صبحگاه هوای خنکای بهاری، گرمای تابستان را در ظهر و در عصر بادهای پاییزی و سرمای زمستان را در شب احساس می کنید. شرایط اب وهوای خوب در فصل پاییز در جاذبه های گردشگری زیادی که یزد دارد، باعث می شوند که در این فصل بازدید کننده بیشتری را جذب خود کنند. در حقیقت طبیعت یزد در پاییز محسور کننده و جذاب است.

طبیعت زیبای یزد برای سفر

باغ های انار با دانه های درشت خود در گوشه گوشه این شهر و باغ های اطراف خودنمایی می کنند. درخت انار در شهر یزد حتی در پارک های این شهر دیده می شود. باغ های انار در روستاهای یزد نیز طبیعت پاییزی این منطقه را زیباتر می کنند. در طبیعت زیبای پاییزی یزد علاوه بر درختان انار شاهد زیبایی باغ های پسته نیز خواهید بود. باغ های پسته در فصل پاییز حال و هوای خاص خود را دارند و کارگران زیادی را مشغول به کار نموده اند.

در کنار باغ های پسته و انار در فصل پاییز مزارع زعفران نیز به گل دهی نشسته و فضای بکری را در  طبیعت یزد در پاییز به تماشا می گذارند. در فصل پاییز در هر یک از شهرهای یزد مناظر زیبای طبیعی را خواهید دید‌‌. در بهاباد مزارع زعفران، در شهر های بافق اردکان و مهریز باغ های پسته خودنمایی می کنند. زیبایی باغ های زیتون در یزد، باغ های انار در شهرستان تفت و صدوق هر کدام زیبایی خاصی را به نمایش می گذارند.

طبیعت یزد در پاییز و کویر گردی

در فصل پاییز علاوه بر باغ های پسته و انار و مزارع زعفران، کویرگردی نیز طرفداران خود را جذب می کند. هوای مناسب و  شب های زیبای کویر باعث می شود که تورهای ویژه کویرگردی در این فصل فعالیت زیادی از خود نشان دهند. شب های کویر و زیبایی خاص آن علاقه مندان به علم نجوم را وادار می کند تا در این فصل از سراسر کشور و حتی کشور های دیگر برای تماشا و تحقیق به کویرهای اطراف یزد مراجعه کنند. دقت کنید که رزرو هتل یزد برای کویر گردان نیز همراه با مشخصه ها و مولفه های خاص خود است.

باغ های تاریخی، طبیعت یزد در پاییز

یکی دیگر از جذابیت های شهر یزد در فصل پاییز، باغ های آن می باشد. باغ های تاریخی یزد که چند سالی است شهرت جهانی پیدا کرده اند در روز های فصل پاییز حال و هوا و زیبایی خاص خود را دارند که زیبایی این باغ ها بیشتر می کند.

باغ های تاریخی، طبیعت یزد در پاییز

از جمله این باغ ها عبارتند از:

  • باغ دولت آباد در خود یزد
  • باغ صدری در تفت
  • باغ پهلوان پور در مهریز یزد

و دهها باغ دیگر که هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند.

سفر به یزد در پاییز و رزرو هتل

فصل پاییز در یزد با توجه به هوای مطلوب، ویژگی های مثبتی را برای سفر خواهد داشت. در حقیقت طبیعت یزد در پاییز با جذابیت بسیار خود که در این نوشته بررسی شد زمانی خاص برای سفر می باشد. به این دلیل بیشتر هتل های یزد و مسافرخانه ها با حجم بالای مسافر مواجه می شوند. پس بهترین کار این است که شما برای این کار شرایط رزرو هتل یزد را از قبل برای خود مهیا کنید. می توانید به وب سایت هتل عمارت مالمیر مراجعه کنید و با انتخاب اتاق مورد علاقه خود از بهترین امکانات بهره ببرید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی طبیعت یزد در پاییز پرداختیم. نکته پایانی این که همه ما می دانیم فصل پاییز و خنکای آن به سرعت تمام می شود. اما همین مدت کوتاه به دلیل زیبایی های طبیعی و خصوصا هوای مساعد گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. بخاطر همین تورهای زیادی برنامه های تفریحی خود را به این فصل منتقل نموده و بیشترین فعالیت را انجام می دهند. اگر قصد مسافرت به یزد در این فصل را دارید حتما از قبل برنامه ریزی کنید‌. خصوصا برای تهیه اقامتگاه در یزد اقدام کنید تا به مشکل برخورد نکنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

Get in touch with us