Tehran
36208856 - 035

تور یزد گردی یک روزه | تور شهر یزد و آفرود و کویرنوردی

تور یزد گردی یک روزه

یکی از شهرهای زیبای ایران که طبیعت خاص خود را دارد یزد مرکز استان یزد می باشد. این شهر از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران می باشد که هر چند در آن  خبری از جنگل و یا آبی دریا نیست اما بافت سنتی طبیعت زیبای کویری آن می تواند تصویری خاطره انگیز را در اذهان برجای بگذارد. در نوشته پیش رو در مورد تور یزد گردی یک روزه اطلاعات بیشتری در اختیارتان خواهیم گذاشت. قبل از اقدام برای شروع تور بهتر است برای رزرو هتل یزد اقدام کنید.

سفر به شهر باستانی و زیبای یزد

یزد یک شهر باستانی و بزرگترین و نخستین شهر خشتی جهان می باشد. وجود مکان های تاریخی بجا مانده در کنار بافت سنتی این شهر را به شهری توریستی و زیبا برای مردم ایران و جهان تبدیل نموده است. امروزه علاوه بر مطالب گفته شده یزد به قطب پزشکی و صنعتی کشور نیز تبدیل گردیده. وجود بیمارستان ها و مراکز علمی پزشکی نیز موجب گردیده تا مردمان زیادی جهت درمان به این شهرمراجعه کنند. همچنین قرار گرفتن کارخانجات بزرگ صنعتی این شهر و استان را به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل نموده است.

تور یزد گردی یک روزه

امروزه مشغله های زیاد کاری باعث گردیده تا مردم برای کارهای تفریحی خود نیز در یک محدوده زمانی برنامه ریزی کنند. به همین دلیل مؤسسات تفریحی و گردشگری اقدام به برگزاری تورهای کوتاه مدت حتی یک روزه می نمایند. ازجمله تور یزد گردی یک روزه که در ادامه پیرامون این تورها توضیح خواهیم داد.

تورهای یک روزه یزد را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

  • توریک روزه کویرنوردی و آفرود
  • تور یک روزه گردش در شهر

تور یزد گردی یک روزه کویرنوردی و آفرود

در مورد تور یک روزه کویرنوردی بایستی بگوئیم امروزه علاقه مندان به کویر نوردی و تفریحات آفرودی به علت مشغله های روزمره کاری و دوری از منطقه کویری زمان کمتری برای این کار دارند. به همین جهت مؤسساتی هستند که این امکان را برای عزیزان فراهم می کنند تا بتوانند به صورت کوتاه مدت به گردش در کویر و برخی نیز به تفریح و آفرود بپردازند.

رزرو هتل یک شب در یزد

معمولا مؤسساتی که تورهای یکروزه کویرنوردی را راه اندازی می کنند گردشگران را در کمپ های ویژه مستقر نموده و در همان مدت کوتاه لذت آفرود در دل کویر، موتور سواری با موتورهای مخصوص، شترسواری، پیاده روی بر روی ماسه های داغ و به اصطلاح شن درمانی را در برنامه های خود قرار می دهند. از لحاظ پذیرایی نیز بستگی به نوع قرارداد، گردشگران می توانند از میان وعده و یا یک وعده ناهار در کمپ های کویری نیز استفاده نمایند. معمولا برای ناهار سعی می شود از غذاهای سنتی منطقه و یا اصیل ایرانی استفاده گردد.

تور یزد گردی یک روزه کویرنوردی و آفرود

توره یکروزه یزد(گردش در شهر)

برای تور یزد گردی یک روزه در شهر معمولا مؤسساتی که اقدام به این کار می کنند. بعد از تعیین محل و صرف صبحانه گردش را از دخمه زرتشتیان آغاز می کنند و بیشتر بخاطر این می باشد که این دخمه در بلندی کوه قرار داشته و پله های زیادی دارد. البته قبل از رفتن به این محل می تواند دقایقی را در موزه زرتشتیان که در همین مسیر می باشد نیز بازدیدی انجام دهید. از جمله جاهای دیدنی مربوط به زرتشتیان آتشکده ای می باشد که آتش آن 1500سال روشن می باشد.

جذاب ترین مکان ها برای بازدید در تور یزد گردی یک روزه

در مرحله بعدی بازدید معمولا به همراه راهنما گردشگران را به مجموعه تاریخی امیر چخماق می برند. برای گردش در مجموعه امیر چخماق نیز می توان حدود یکساعت الی یک و نیم ساعت زمان گذاشت. البته اگر زمان زیادی را نخواهید در فروشگاه های آن بگذرانید.

مکان بعدی که در برنامه بازدید یکروزه می گنجد موزه آب یزد است.  روبروی میدان امیرچخماق می باشد. در این موزه می توانید تجهیزات آبرسانی سنتی و قدیمی یزد به همراه ادوات مربوط به کندن قنات را ببینید. در گام بعد می توانید برای دیدن زیبایی مسجد زیبای جامع یزد و مناره های بلند آن به خیابان مسجد جامع بروید. ضمن این که در همین مسیر می توانید از میدان ساعت نیز بازدیدی به عمل بیاورید.

فاصله بازار چهارسوق تا مسجد جامع بسیار اندک می باشد و می تواند مقصد بعدی شما این بازار باشد. مرحله آخر تور یزد گردی یک روزه شما نیز می تواند باغ سرسبز و زیبای دولت آباد باشد. از لذت هایی که هنگام دیدن این باغ شما را شگفت زده می کند ایستادن در زیر بادگیرهای آن و احساس خنکی بادی که می وزد است. اگر قصد گرفتن عکس یادگاری دارید حوض و فواره های زیبای آن می تواند جاذبه قشنگی به عکس شما بدهد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی تور یزد گردی یک روزه پرداختیم. اگر قصد مسافرت و دیداری کوتاه و یکروزه از یزد را دارید بهتر است با توجه به کوتاهی زمان تحقیقی نموده و تور های مناسب با سلیقه خود را انتخاب نمائید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =

Get in touch with us