Tehran
36208856 - 035

سفر یک روزه به یزد | دلایل سفر یک روزه و کوتاه به یزد

سفر یک روزه به یزد

یکی از مقاصد کردشگری که مورد توجه خاص گردشگران داخلی وخارجی قرار گرفته است شهر یزد می باشد. هر چند در این شهر خبری از جنگل های زیبا مانند شمال و یا سواحل زیبای دریای جنوب نیست. اما زیبایی های خاصی باعث گردیده تا این شهر مقصدی خاص برای گردشگران  باشد. یکی از این زیبایی هایی که گردشگران را جذب خود می کند بافت سنتی این شهر می باشد و یا شب های زیبای کویر دلیل دیگری برای گردشگران می باشد. در مقاله پیش رو به این مسئله خواهیم پرداخت که چگونه می توان سفر یک روزه به یزد داشت و از این سفر لذت برد.

اقامت یک روز در شهر زیبای یزد

در مورد شهر یزد اگر بخواهیم صحبتی کنیم می توانیم بگوئیم اولین شهر خشتی جهان است و به شهر آب انبارها و بادگیرها و قنات ها نیز شهرت یافته است. تمامی این خصوصیات و قدمت باستانی این شهر آن را جزو میراث جهانی یونسکو قرار داده است. اما سفر یک روزه به یزد به علت موقعیت جغرافیایی و کویری و بیابانی بودن آن در فصل پاییز و زمستان جذابیت بیشتری دارد. در ادامه توضیحاتی در این باره خواهیم داد. توجه کنید که برای این سفر کوتاه هم اقامت در هتل های یزد می تواند تجربه ای بی نظیر باشد.

سفر یک روزه به یزد

در مورد سفر یک روزه به یزد می توان چندبن  هدف از مسافرتی را در نظر گرفت که عبارتند از:

ماموریت کار

سفر کوتاه می تواند برای انجام ماموریت های کاری باشد. در این مورد می توان گفت شخص برنامه خاص دیگری حز انجام ماموریت محول شده ندارد. شاید در ساعات پایانی ماموریت بخواهد برای خرید سوغاتی سری به بازار بزند.

سفرهای ویژه علمی

این گونه سفر یک روزه به یزد نیز بیشتر برای شرکت در کنفرانس ها و همایش های علمی، اقتصادی و یا در همین موارد است. هدف آن از قبل مشخص گردیده. سفرهای علمی معمولا به صورت تورهای یکروزه دانشجویی نیز برگزار می گردد. بیشتر مربوط به علم نجوم و ستاره شناسی می باشد.

سفر یک روزه به یزد برای امور درمانی

یزد علاوه بر جاذبه های گردشکری به عنوان یکی از قطب های پزشکی خصوصا برای مناطق جنوب و شرق شناخته می شود‌. وجود مراکز درمانی یکی از دلایلی است که خیلی از افراد از مناطق مختلف برای امور درمانی مسافرت یک روزه ای را به یزد داشته باشند.

مسافرت های تجاری

وجود کارخانه های تولیدی بسیار به ویژه در شاخه مصالح ساختمانی مثل کارخانه تولید آجر و کاشی و سرامیک می تواند دلیلی برای سفر یک روزه به یزد باشد.

مسافرت های تفریحی و توریستی یک روزه

برخی موارد پیش می آید که در مسیر مسافرت خود به نقطه ای دیگر از کشور به هر دلیلی اقامت کوتاه یک روزه ای در این شهر دارید. اگر دوست داشته باشید در همین یک روز اقامت دیداری از این شهر داشته باشید پس دنباله مطلب را بخوانید شاید راهنمای خوبی برای تان باشد.

مسافرت های تفریحی و توریستی یک روزه

گردش در بافت سنتی شهر

در سفر یک روزه به یزد و بخش سنتی یزد می توانید در طول صبح جاها و مکان های دیدنی با قدمت سنتی زیادی را مورد بازدید قرار دهید. منطقه قدیمی و سنتی یزد مملو از ساختمان ها ی قدیمی می باشد. یکی از این مکان ها باغ دولت آباد است. مربوط به دوره افشاریه می باشد و بزرگ ترین بادگیر به ارتفاع 33 متر در این باغ قرار دارد‌. بازدید از بازار قدیمی و سنتی یزد نیز می تواند اوقات خوبی را تا ظهر برای شما فراهم کند. در منطقه سنتی این شهر رستوران هایی نیز وجود دارد که غذاهای اصیل ایرانی را سرو می کنند و می توانید ناهار را نیز در همین نقطه از شهر میل کنید.

رزرو هتل یک شب در یزد

بعد از ناهار می توانید به خیابان آیت ا… کاشانی رفته و دیداری از معبد زرتشتیان داشته باشید. آتشکده زرتشتیان در این محل واقع گردیده و در ارتفاعی حدودا 21 متر از سطح زمین و در باغ بزرگی واقع شده است. می تواند شما را ضمن بازدید از این جای دیدتی با فرهنگ و آیین زرتشت نیز آشنا کند‌.

یکی دیگر از مکان های دیدنی در  سفر کوتاه به این شهر که به صورت پیاده 20 دقیقه و با خودرو حدودا 10 دقیقه وقت شما را می گیرد میدان امیر چخماق می باشد. در آنجا می توانید سری به زورخانه سنتی این شهر بزنید. اگر قصد عکاسی را دارید این میدان مکان جالبی برای عکاسی تیز می باشد‌. شما در میدان امیر چخماق می توانید به شب گردی نیز پرداخته و با کمی پیاده روی به موزه یزد شناسی نیز سری بزنید. در انتهای شب نیز می توانید از کافی شاپ ها و قهوه خانه های سنتی یزد که بر بالای پشت بام های قدیمی دایر می باشد دیداری کرده و باصرف چای خستگی در کنید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی سفر یک روزه به یزد پرداختیم. نکته پایانی این که هر چند دیدار یک روزه از یزد موجب می شود که خستگی زیادی را تحمل کنید و همین اندک زمان نیز می تواند شما را با فرهنگ این شهر مردمشان آشنا کند. امیدواریم که اکر سفری کوتاه مدت به این شهر داشتید بتوانید از این سفر لذت ببرید‌.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + سه =

Get in touch with us