Tehran
36208856 - 035

تورهای پرطرفدار یزد | انتخاب بهترین تورهای یزد برای گردش

تورهای پرطرفدار یزد

شهر یزد به عنوان یکی از شهرهای قدیمی و باستانی ایران و جهان شناخته می شود. دارای زیبایی های خاص خود است. نام شهر یزد به نام سرزمین مقدس یا شهر خدا شناخته می شود. در طول تاریخ می توان مدارک زیادی را یافت که نشان از قدمت این شهر دارد. شهری که بعد از ونیز به عنوان دومین شهر باستانی جهان نامیده می شود. در مقاله پیش رو در مور تورهای پرطرفدار یزد توضیحاتی خواهیم داد.

تورهای یزد

تورهای گردشگری به مقصد یزد از سه طریق هوایی، زمینی با قطار و زمینی با اتوبوس صورت می پذیرد که بنا به سلیقه و هزینه سفر می توانید هر یک را انتخاب کنید. سفر به یزد بخاطر موقعیت جغرافیایی منطقه و کویری بودن آن بهتر است در زمانی صورت پذیرد که برای تفریح با مشکل گرمی هوا مواجه نشوید. بنابراین بهترین زمان برای انجام مسافرت و انتخاب تورهای پرطرفدار یزد را می توان در فصل پاییز و بهار دانست.

تور بهاره یزد

زیبایی شهر یزد و لطافت هوای فصل بهار واقعا قابل توصیف نیست. وجود آب و هوای معتدل و خنک هم لذت مسافرت را دو چندان می کند و هم باعث می گردد تا بدون اذیت شدن بخاطر گرمای هوا از جاهای دیدنی یزد به راحتی بازدید کنید. البته اگر فصل بهار را برای سفر به یزد انتخاب می کنید بهتر است در اردیبهشت ماه باشد تا ضمن بهره بردن از خنکی هوا دیگر از شلوغی و مسافران عیدی نیز خبری نباشد. برای سفری بهتر، لازم است جهت رزرو هتل در یزد اقدام کنید.

تور پاییزه از تورهای پرطرفدار یزد

فصل پاییز را نیز می توان یکی از بهترین فصل ها برای مسافرت به یزد انتخاب نمود. چرا که این شهر کویری در این فصل از آب و هوایی مناسب و خنک برخوردار می باشد. زیبایی های فصل پاییز یزد خاص و بی نظیر بوده و طبیعتی خیره کننده را به ارمغان خواهد آورد. هوای بهاری صبحگاهی و روز نه چندان گرم می تواند مشوقی باشد برای مسافران که به راحتی به دیدن مناطق تاریخی و زیبای شهر یزد و اطراف آن بروند.

تور پاییزه از تورهای پرطرفدار یزد

تورهای پرطرفدار یزد

در مورد تورهای پرطرفدار یزد می توان اینگونه تورها رابه سه دسته تقسیم نمود:

  • تورهای سیاحتی ویژه بازدید از مناطق داخلی و آثار دیدنی خود شهر
  • تورهای علمی ویژه شب های کویری یزد و رصد ستارگان و نجوم برای دانشجویان و علاقه مندان علم نجوم و ستاره شناسی
  • تورهای کویرنوردی جهت تفریح در کویر خصوصا آفرود با ماشین، موتورسیکلت های مخصوص و پیاده روی و شتر سواری در کویر.

در مورد هر کدام توضیحاتی مختصر خواهیم داد.

تور های سیاحتی

یکی از پرطرفدارترین تورهای مخصوص شهر یزد تورهای زیارتی می باشد که مختص به بازدید از اماکن قدیمی شهر یزد و نواحی زیبای اطراف یزد است. کسانی که دوست دارند علاوه بر مسافرت سفری نیز به سده های گذشته تاریخ ایران بزنند می توانند تورهای تفریخی سیاحتی را انتخاب کنند. بازدید از خانه های قدیمی، محله هایی با قدم چند صد ساله شما را به گذشته ای زیبا و زندگی در آن دوران خواهد برد. خصوصا اگر محل اقامت تان هتل های سنتی یزد باشد که معمولا خانه ها و یا مکان های بازسازی شده قدیمی می باشد. شما در طول مسافرت با این نوع تورها می توانید ضمن بازدید از مکان های قدیمی از بازار  یزد نیز دیدن کنید.

تورهای علمی از تورهای پرطرفدار یزد

این تورها بیشتر توسط انجمن های علمی خصوصا نجوم و ستاره شناسی توسط دانشگاه ها، مراکز علمی و انجمن های خصوصی راه اندازی می شود. هدف از این تورها در مرحله اول تحقیقات علمی می باشد و اگر فرصتی بود به بازدید از اماکن تاریخی شهر یزد نیز خواهند زد. محل برگزاری این تورها معمولا کویرها روستاهای اطراف یزد می باشند که شب های پرستاره ای دارند و این یعنی بهشت دوست داران علم نجوم.

معمولا انجمن های علمی ستاره شناسی و نجوم این تورها را به صورت کوتاه مدت حداکثر سه روزه برگزار می کنند و بیشتر خاص دانشجویانی است که بخواهند تحقیقاتی برای پایان نامه های تحصیلی خود انجام دهند. البته عاشقان و دوست داران علم نجوم نیز در قالب انجمن های علمی این تورها را برقرار می کنند.

تورهای کویرنوردی

به جرات می توان گفت یکی از اصلی ترین و پرطرفدارترین تورهای یزد مربوط به کویرنوردی می باشد. طرفداران بسیاری خصوصا در بین توریست های خارجی دارد. این تورها معمولا به صورت ویژه توسط گروه ها و انجمن های ورزشی داخلی برگزار می گردد و بیشتر افرادی در این تورها شرکت می کنند که دارای خودروهای مخصوص کویرنوردی و آفرود هستند. البته تورهایی نیز در حال فعالیت می باشند که امکاناتی را فراهم می کنند که اگر دارای وسیله ای نیستید باز هم بتوانید از لذت کویرنوردی و آفرود استفاده کنید.

معمولا این تورها اقامت گاه هایی در دل کویر دارند که لذت تحربه کردن کویرنوردی و زندگی در کویر را برای چند روز به شما منتقل می کند. این تورها در نزد توریست ها طرفداران زیادی دارد خصوصا اگر همراه با پیاده روی و یا کویرگردی توسط حیوانات(شتر) نیز باشد که لذتی خاص را به همراه دارد. در سال های اخیر تورهای کویر نوردی علاوه بر این برنامه ها اسکی بر روی کوه های ماسه ای را نیز به برنامه های خود افزوده اند.

نکات مهم درباره تورهای پرطرفدار یزد

نکته مهم در مورد تورهای پرطرفدار در مورد شهر یزد می توان به تورهای مناسبتی نیز اشاره کرد که هم در بین هموطنان و هم در بین مسافران خارجی طرفداران خاص خود را دارد. از جمله در ایام مذهبی و دهه محرم که مراسم نوحه خوانی و سینه زنی شهرستان یزد معروفیتی جهانی نیز یافته و هر ساله مسلمانان زیادی از کشورهای مختلف حتی توریست های غیر مسلمان برای و دیدن مراسم به این شهر مسافرت می کنند.

سخن آخر

در این نوشته از هتل مالمیر به بررسی تورهای پرطرفدار یزد پرداختیم. نکته پایانی این که برای مسافرت از طریق تور به شهر یزد می توانید از طریق موسسه های مسافرتی معتبر اقدام نمایید. فقط این را در نظر داشته باشید که مسافرت در تابستان به یزد مشکلات خاص خود را دارد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Get in touch with us