Tehran
36208856 - 035

حمل و نقل عمومی در یزد | روش های سفر شهری و بین شهری

حمل و نقل عمومی در یزد

یزد مرکز استان می باشد که در منطقه ای گرم و خشک و کویری قرار دارد. هر چند از زیبایی هایی مانند جنگل و دریا بی نصیب است. اما یکی از شهرهای با قدمت طولانی و بافت سنتی می باشد که جاذبه های خاص گردشگری خود را دارد. هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. هر چند تابستان های گرم و سوزانی بر این منطقه حاکم است. اما در فصل بهار و اواخر پاییز و زمستان می توان به این شهر سفر نمود و از زیبایی های آن خصوصا به عنوان یک شهر سنتی لذت برد‌. اگر بدون وسیله نقلیه شخصی به این شهر سفر می کنید یکی از دغدغه‌های های پیش روی شما شاید وسایل حمل و نقل عمومی باشد. در مقاله پیش رو در مورد حمل و نقل عمومی در یزد توضیحاتی خواهیم داد.

چگونگی سفر به یزد

همانگونه که گفتیم اگر فاقد وسیله شخصی هستید و قصد مسافرت به یزد را دارید از سه مسیر می توانید به این شهر سفر کنید:

  • هوایی
  • زمینی( ریلی)
  • زمینی(اتوبوس)

سفر هوایی

یزد دارای فرودگاه نسبتا بزرگی است که پروازهای داخی را پوشش می دهد و به خیلی از شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد، کیش و اهواز پروازهای مستقیم دارد.

سفر ریلی

شهرستان یزد به دلیل این که در مرکزیت کشور قرار دارد مسیر خیلی از قطارهایی است که به سمت مشهد، تهران و بندرعباس می روند. به دلیل آب و هوای خاصی که دارد خیلی از مسافرین ترجیح می دهند با قطار به این شهر سفر کنند و از مزیت های خاص سفر با قطار بهره مند گردند. در عین حال رزرو هتل سنتی یزد نیز قبل از هر اقدام سفر کمک بیشتری می کند. دقت کنید حمل و نقل عمومی در یزد از محل ایستگاه به هتل راحت باشد.

سفر زمینی (جاده ای)

سفر به یزد از طریق جاده و با اتوبوس به دلیل زیبایی های خاص منطقه کویری از جاذبه های خاصی خصوصا برای توریست ها برخوردار می باشد. سفر در مسیر کویری آرامشی خاص را به مسافرانی که قصد رفتن به یزد را دارند به همراه می آورد.

حمل و نقل عمومی در یزد

یکی از مشکلاتی که شاد مسافران با آن دست و پنجه نرم کنند، مسئله حمل و نقل در شهر جدیدی مانند یزد است. اما این مشکل با وجود وسایل نقلیه عمومی راحت تر می شود.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل در یزد به سه قسمت تقسیم می شود:

  • اتوبوس
  • تاکسی
  • وسیله های شخصی کرایه

اتوبوس

در شهرستان یزد دو نوع سرویس دهی با اتوبوس شهری رواج دارد. معمولی و تندرو که در سطح شهر به جابجابی مسافر می پردازند. مانند تمام شهرهای ایران این اتوبوس ها مسیرهای خاصی را در سطح شهر تحت پوشش خود دارند و هر کدام مسیر خاصی را پیمایش می کنند. اگر شما از قبل برای رزرو هتل در یزد اقدام کرده باشید، می توانید به راحتی مسیرهای مربوط به اتوبوس های شهری را جستجو کنید. از این رو به راحتی و با هزینه ای کمتر می توانید برای جا به جایی و بازدید مکان های دیدنی اقدام کنید.

تاکسی در حمل و نقل عمومی در یزد

تاکسی های یزد در تمام سطح شهر به صورت سنتی در حال چرخش هستند و با نرخ معقولی می توانند شما را به مقصدتان برسانند. از این رو تاکسی هایی که برای حمل و نقل استفاده می شوند، مسیرهای بسیاری را پوشش خواهند داد. به همین منظور شما می توانید از آن ها به دقت استفاده کنید.

سواری های شخصی

این سواری ها نیز مانند تاکسی به صورت سنتی در سطح شهر در حالت فعالیت می باشند. با این حال امروزه با وجود اینترنت استفاده از تاکسی های آنلاین(اسنپ یا تپ سی) مانند خیلی از شهرهای ایران رواج دارد‌. با داشتن اپلیکیشن های این تاکسی های اینترنتی بر روی گوشی تلفن همراه خود می توانید سفری مناسب را برای خود با راحتی داشته باشید.

سخن آخر

در این نوشته ما شرایط حمل و نقل عمومی در یزد را بررسی کردیم. نکته مهم و پایانی نیز این که اگر بدون وسیله شخصی قصد مسافرت به یزد را کردید می‌توانید بخاطر هزینه های کمتر اطلاعاتی در مورد مسیرهای اتوبوس در سطح شهر کسب کنید تا ضمن صرفه جویی در هزینه مسیرهای داخل شهر را با امنیت بیشتر و هزینه کمتر رفت و آمد کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 9 =

Get in touch with us