Tehran
36208856 - 035

دیدنی های یزد در شب | آسمان کویری و پارک های یزد

دیدنی های یزد در شب

شهر یزد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و جهان قلمداد می شود در ناحیه مرکزی و کویری ایران واقع گردیده است. این شهر به خاطر موقعیت جغرافیایی که دارد در طول تاریخ کمتر مورد حمله و هجوم بیگانگان قرار گرفته است به همین خاطر زیبایی و قدمت خود را به خوبی حفظ کرده. تفریح در شهر یزد به خاطر نوع آب و هوا به دو دسته تقسیم می شود. تفریحات روزانه و تفریحات شبانه. در مقاله پیش رو به بررسی دیدنی های یزد در شب می پردازیم که جزو تفریحات شبانه است.

سفر به شهر یزد

همانطور که اشاره کردیم یزد یکی از شهرهای کهن ایران و جهان است. هر چند این شهر دارای مکان های دیدنی و زیبایی می باشد که برای دیدن آنها باید چندین روز را صرف کنید ولی در کنار آن شب های زیبای یزد نیز خاطره انگیز است. در ادامه به چند نقطه دیدنی یزد اشاره می‌کنیم که به عنوان مسافر می توانید برای شب های خود نیز برنامه داشته باشید. البته بهترین کار این است که قبل از سفر حتما برای رزرو هتل در یزد اقدام کنید.

آسمان کویری یکی از دیدنی های یزد در شب

اگر قصد دارید از شب های زیبای یزد لذت ببرید، اولین سفارش ما به شما این است که کمی از شهر خارج شوید. به دیدن آسمان پر ستاره کویر بروید. می توانید در برخی اقامتگاه های بوم گردی در دل روستاهای نزدیک یزد شبی خاطره انگیز برای خود رقم بزنید. دیدن غروب زیبا و آسمان پر ستاره کویر می تواند ساعت ها شما را به دنیای زیبای نجوم بکشاند. کاروانسراهای تاریخی بسیاری در کویر موجود است که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارند. اگر دوست دارید در شب کویری لذت بسیاری ببرید می توانید برای رزرو اقامتگاه در یزد اقدام کنید.

پارک های یزد

یکی از دیدنی های یزد در شب پارک است. با سر زدن به پارک های این شهر می توانید شبهای زیبا و شلوغی را تجربه کنید. حتی می‌توانید چادر بزنید و در کنار خانواده شبی خاطره انگیز داشته باشید. یکی از این پارک ها پارک کوهستان است که در مسیر جاده تفت یزد احداث شده. این پارک امکانات تفریحی و رفاهی زیادی دارد. از جمله دریاچه مصنوعی، شهربازی، آلاچیق های زیبا، محل چادر زدن ویژه مسافران، زمین اسکیت، موتور، آبشار مصنوعی، انواع بوفه و دیگر موارد رفاهی و دیدنی. تمامی این موارد می تواند لذت خاصی را برای شما در شب فراهم کند.

پارک هفت تیر

یکی دیگر از دیدنیهای یزد در شب پارک هفت تیر در خیابان آیت الله کاشانی است .این پارک پاتوق خانواده های یزدی برای گذراندن شب آرام در کنار یکدیگر می باشد.‌ پارک صفاییه نیز با داشتن بازی های گروهی ویژه جوانان و خانواده ها گزینه بسیار مناسبی می باشد.

بافت تاریخی یزد

یزد به عنوان شهر تاریخی دارای مناطقی در داخل خود است که به خاطر بافت قدیمی شما را به گذشته های دور می برد. از جمله این مکان های دیدنی با بافت قدیمی خیابان مسجد جامع یزد می باشد. یک خیابان زیبا که در انتهای آن مسجد جامع قرار گرفته. مسجدی که در شب به خاطر نورپردازی های زیبای مناره هایش از دور زیبایی خاصی را به شما هدیه می‌کند. ضمن اینکه در طول شب می توانید از مغازه های موجود در این خیابان سوغاتی های خاص یزد و صنایع دستی تهیه کنید.

بافت تاریخی یزد

بقعه سید رکن الدین از دیدنی های یزد در شب

از دیدنیهای جالب دیگر در یزد که شبی زیبا را به شما هدیه می دهد بقعه سید رکن الدین می باشد. این مکان با نورپردازی های زیبا تصویری ماندگار را در ذهن شما بر جای خواهد گذاشت. خصوصاً اگر از کافی شاپ هایی که در پشت بام های اطراف آن وجود دارد به این اثر نگاه کنید.

خانه لاری ها

یکی دیگر از مکان های دیدنی یزد در تاریکی هوا خانه لاری ها است. این خانه در محله قدیمی فهادان و در فاصله ۳۰۰ متری زندان اسکندر می باشد. شما می توانید در کنار پیاده روی در این محله قدیمی از دیدن این خانه لذت ببرید.

سخن آخر

در این نوشته به بررسی دیدنی های یزد در شب پرداختیم. جاهای جذاب زیادی در یزد هستند که می‌ توانند شبی خاطره انگیز را برای شما رقم بزنند. از جمله باغ های زیبا و یا رستوران ها و کافی شاپ های قدیمی. در کنار آن می توانید از کمپ های صحرایی ویژه شب های کویر نیز استفاده کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

Get in touch with us