Tehran
36208856 - 035

بهترین زمان سفر به یزد از نظر هزینه و شرایط سفر

بهترین زمان سفر به یزد

شهر یزد به عنوان مرکز استان یزد از شهرهای مرکزی ایران و با حالت آب و هوایی گرم وخشک می باشد. اگر به موقعیت جغرافیایی این شهر نگاهی بیاندازیم خواهیم فهمید که برای مسافرت به این شهر نمی توانیم هر زمانی را برای سفر انتخاب کنیم. در مقاله پیش رو در مورد بهترین زمان سفر به یزد توضیحاتی را خدمت شما عزیزان خواهیم داد.

بهترین زمان مسافرت به یزد

در مورد سفر به یزد بایستی چندین نکته را در نظر گرفت که در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد. مسافرت ها می تواند علت های گوناگونی داشته باشد که عبارتند از:

مسافرت های تفریحی

برای بهترین زمان مسافرت به یزد در شاخه تفریحی می توان دو پیشنهاد را ارائه داد:

  • مسافرت نوروزی: شهر یزد در اوایل فصل بهار به علت تعطیلات و آب و هوای مطلوب گزینه خوبی است. اما نکته مهم این است که در این ایام بازدید از جاهای دیدنی و آثار قدیمی و باستانی به دلیل شلوغی زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. ضمن این که یافتن مکان اقامتی در این زمان خیلی مشکل خواهد بود.
  • مسافرت در فصل پاییز: یکی دیگر از گزینه های بهترین زمان سفر به یزد فصل پاییز است. در طول فصل پاییز شرایط ویژه ای برقرار است. آن هم بخاطر خنکی و معتدل بودن آب و هوا می باشد. ضمن این که در این فصل شلوغی فصل بهار و تعطیلات نوروزی را نداشته و در صورتی که قصد بازدید از اماکن باستانی را دارید می توانید با خیال راحت به دیدن آنها بروید.

مسافرت های غیر تفریحی

در این بخش برای بهترین زمان سفر به یزد جهت مسافرت های غیرتفریحی صحبت می کنیم. در حقیقت زمانی که صحبت از مسافرت های غیر تفریحی می شود، زمان سفر می تواند متغیر باشد. مسافرت های غیر تفریحی می تواند به دلایل زیر صورت پذیرد:

مسافرت های ماموریتی: این مسافرت ها مربوط به زمان و فصل خاصی نبوده و بر اساس فرمان کاری صورت می گیرد. این ماموریت ها بیشتر بصورت اداری بوده و برای شرکت در همایش ها، جلسات اداری و دیگر کارهای اداری می باشد.

بهترین زمان سفر شغلی به یزد

در مورد این مسافرت ها می توان گفت دلیل شغلی مانند خرید کالا، عقد قراردادهای تجاری و فروش کالا که مقید به زمان خاصی نمی باشد. در واقع بهترین زمان سفر به یزد در این مورد به خود شخص وابسته است.

بهترین زمان سفر شغلی به یزد

مسافرت های موردی به یزد

در سال های اخیر شهر یزد به عنوان یک قطب پزشکی در کشور و خصوصا در منطقه جنوب و شرق شناخته شده است. به همین دلیل یکی از دلایل مسافرتی به این شهر می تواند جهت معالجات پزشکی و دارو یا درمان باشد.

بهترین زمان مسافرت به یزد از نظر هزینه

همانگونه که گفته شد مسافرت در فصل بهار و پاییز می تواند بهترین گزینه ها باشد. اما اگر بخواهید از لحاظ هزینه نیز به این مسئله بپردازید بهترین زمان و خلوت ترین زمان فصل تابستان و روزهای غیر تعطیل می باشد.

در مجموع و با توجه به گفته های فوق سفردر یزد در فصل بهار غیر قابل انکار است. وجود آب و هوای معتدل می تواند جذابیت مسافرت به این شهر را دو چندان کند. در فصل بهار نیز بهترین زمان مسافرت اردیبهشت ماه می باشد. زیرا دمای هوا در این ماه چیزی حدود 16 درجه سانتی گراد است و از شلوغی تعطیلات نوروزی هم خبری نیست.

سفر به یزد در تابستان

شاید فکر کنید بهترین زمان سفر به یزد، تابستان است. اما در مورد سفر به یزد بهتر است فصل تابستان را انتخاب نکنید. ممکن است دمای بالای هوا برای شما مشکلاتی ایجاد کند. مسافرت در این فصل در صورتی که اجباری باشد می تواند انجام شود. البته دقت کنید که سفر در این فصل به دلیل احتمالی رزرو هتل ارزان در یزد می تواند انتخابی خوب باشد‌.

بهترین زمان سفر به یزد در فصل زمستان

همانگونه که گفتیم بهترین زمان سفر تفریحی به یزد فصل بهار و پاییز می باشد. اما در فصل زمستان نیز مسافرت به این شهر جاذبه های خاص خود را دارد. بهتر از فصل تابستان می باشد. اما مسافرت در این فصل (زمستان) معایبی را به همراه دارد که خشکی و سوزناک بودن هوا از جمله مهم ترین آن ها به شمار می رود. اما گر قصد مسافرت در فصل زمستان دارید نیمه دوم اسفند ماه بهترین موقع می باشد.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی بهترین زمان سفر به یزد پرداختیم. اما نکته پایانی یادآوری این مورد است که فصل بهار بهترین زمان مسافرت می باشد و فصل پاییز به خاطر خلوت تر بودن باز زمان مناسبی می باشد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 17 =

Get in touch with us