Tehran
36208856 - 035

هزینه سفر به یزد | انتخاب نوع اقامتگاه + روش و زمان سفر

هزینه سفر به یزد

یکی از استانهای ایران که زیبایی های خاص خود را دارد و قابل مقایسه با هیچ یک از استانهای دیگر نمی باشد استان یزد و مرکز این استان شهر یزد می باشد. هر چند در این استان از طبیعت سرسبز خبری نیست. اما جاذبه هایی مانند بافت سنتی و خانه ها و اماکن قدیمی باغ های سرسبز داخل خود شهر همراه با بازار سنتی و دیگر اماکن باعث گردیده که گردشگران را به سمت خودجذب کند.  از جمله این مکان های تفریحی زیارتگاه های زرتشتیان، باغ های انار شهرهای اطراف یزد و از همه زیباتر کویرهایی با شب های پرستاره است. اما هر مسافرتی خرج و هزینه های خاص خود را دارد. اگر قصد مسافرت به یزد و یا هرجای دیگری دارید بایستی برآوردی از این هزینه ها داشته باشید. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد هزینه سفر به یزد توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

هزینه سفر به یزد

اگر قصد مسافرت به شهر یزد را دارید بایستی چندین نکته را ملاک کار خود قرار دهید که عبارتند از:

انتخاب نوع مسافرت

این که شما قصد داشته باشید برای مسافرت خود چه نوع و روشی را انتخاب کنید مهم می باشد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سفر هوایی

شما برای سفر به استان یزد می توانید با در نظر گرفتن هزینه ها سفر هوایی را انتخاب کنید. اگر بخواهیم یکی از موارد هزینه ها را در نظر بگیریم پول بلیط هواپیما می باشد. این نوع سفر به نظر گرانترین نوع انتخاب برای مسافرت می باشد.

هزینه سفر به یزد با قطار

از دیگر نوع مسافرت کردن به یزد انتخاب قطار برای مسافرت می باشد. این نوع از مسافرت بیشتر به درد مسافرت های دست جمعی و خانوادگی می خورد. نسبت به هواپیما کمتر هزینه می کنید. هر چند مدت طولانی تری را در مسیر می گذرانید. اما بخاطر نوع سفر خستگی کمتری را احساس خواهید نمود.

مسافرت زمینی با اتوبوس

امروزه با وجود اتوبوس های کولر دار و نوع وی ای پی می توانید مسافرتی راحت به شهر یزد را تجربه کنید. البته هزینه خیلی کمتری نسبت به هواپیما و قطار خواهید داشت. اما مسافرت با اتوبوس خصوصا برای مسافت های طولانی خستگی خاص خود را دارد. مسافرت با اتوبوس بیشتر برای سفرهای انفرادی دوستانه جالب می باشد و برای سفرهای خانوادگی گزینه مناسبی نمی تواند باشد.

در اینجا متوجه شدیم که نوع مسافرت یعنی هوایی، زمینی با قطار و زمینی با اتوبوس در هزینه سفر تاثیر بسزایی دارد.

انتخاب زمان مسافرت و هزینه سفر به یزد

یکی دیگر از عواملی که تاثیر بسزایی در هزینه سفر به یزد دارد زمان مسافرت به یزد می باشد‌. معمولا در زمان هایی مانند عید نوروز و اواخر فصل زمستان را می توان شلوغ ترین زمان مسافرتی به یزد دانست. در نتیجه هزینه های اقامتی مانند رزرو هتل در یزد ، اقامتگاه و حتی مهمانپذیر نیز سخت می باشد و خود به خود هزینه ها افزایش خواهد یافت. به همین خاطر اگر قصد مسافرت به یزد خصوصا خانوادگی را دارید می توانید اواخر فصل بهار و یا فصل پاییز را انتخاب کنید که گرمای هوا کمتر می باشد و مسافرین کمتری نیز به این شهر می روند. درنتیجه مسافرت بر ای شما هزینه کمتری خواهد داشت.

انتخاب زمان مسافرت و هزینه سفر به یزد

هزینه سفر به یزد و نوع محل اقامت

نوع محل اقامت از دیگر عواملی که در هزینه سفر به شهر یزد موثر می باشد. مسلم است اگر هتل های خوب و لاکچری را انتخاب کنید هزینه بیشتری را خواهید داد. اگر قصد مساعرت خصوصا خانوادگی به یزد را دارید می توانید هتل ها و یا مهمان پذیر های سنتی مناسب و با قیمت ارزان را انتخاب کرده تا در هزینه صرفه جویی گردد. اگر از قبل برای رزرو هتل در یزد اقدام کنید شرایط بهتری خواهید داشت.

مدت زمان اقامت

قبل از هر مسافرتی اگر با یک برنامه ریزی صحیح و درستی پیش بروید به مشکلی برخورد نخواهید کرد. خصوصا اگر مدت زمان اقامت خود را بدانید که چند روز قصد ماندن در یک مسافرت را دارید. با توجه به هزینه ها بهتر است مدت زمان مسافرت کوتاه و مفید باشد تا هزینه زیادی بر شما تحمیل نگردد.

مسافرت با تور

یکی از راههایی که می تواند هزینه سفر به یزد کمتر و دغدغه کمتری را بر شما تحمیل کند مسافرت با تور می باشد. چه خانوادگی و چه به تنهایی معمولا مؤسسات مسافرتی که این خدمات را ارائه می دهند. خصوصا در فصل های خاص بخاطر جذب مسافر تخفیفات ویژه ای قائل می گردند. از لحاظ محل اقامت خیالتان راحت می شود. ضمن اینکه خود تور برای بازدید محل های دیدنی به همراه راهنما به راحتی بازدید های خود را انجام دهند.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی هزینه سفر به یزد پرداختیم.اگر قصد مسافرت به یزد را دارید با یک برنامه ریزی صحیح مسافرتی کم هزینه و با حداکثر بهره را برای خود و خانواده رقم خواهید زد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 9 =

Get in touch with us