Tehran
36208856 - 035

هتل سنتی در یزد

هتل سنتی در یزد :

در واقع هتل سنتی در یزد  به هتل هایی گفته می شود که از دنیای هتل مدرن و امروزی فاصله گرفته همانند هتل عمارت مالمیر و به سبک و معماری سنتی گذشتگان خود منطبق شده اند. نقش و نگار ها، گچ بری ها،حوض های پرآب  ، پنجره های رنگارنگ ، پله های کاه گلی ، آینه کاری ها و ستون های بی شمار را می توان از ویژگی های این هتل ها دانست. جاذبه ای که نه تنها توریست های داخلی بلکه توریست های خارجی را هم مجذوب خود کرده است .

به عنوان مثال : ساختمان هتل سنتی در یزد ( خانه رشتیان ) با قدمت 350 سال با نمایش معماری سه دوره تاریخی زندیه ، قاجاریه و پهلوی انجام شده است.

این هتل در بافت سنتی و قدیمی در کنار تکیه امیر چخماق واقع شده است.

هتل عمارت مالمیر

هتل های سنتی یزد امکانات زیر را دارد :

یخچال ، سرویس فرنگی ، اینترنت ، تلویزیون ، نمازخانه ، تلفن در اتاق ، رستوران ، لابی ، سونا و جکوزی ، اینترنت ، ماهواره

هتل های سنتی یزد امکانات زیر را ندارد :

استخر ، ترانسفر فرودگاهی (رفت و برگشت) ، بیلیارد ، سوئیت ، سالن ورزش ، سرویس ایرانی ، فروشگاه و غرفه ، پارکینگ ، کافی شاپ

وجود هتل های سنتی مدرن و مجهز در یزد به گونه ای که موجبات رفاه و آسایش فکری – روحی و جسمی مسافران را تامین می کند موجبات رضایت و خرسندی آنها را نیز باعث می شود.

تلاش هتل ها به منظور ارائه خدمات در زمان وعده داده شده ، بسیار مهم و حائز اهمیت است . اگر هتل ها بنا بر دلایلی غیر قابل پیش بینی قادر به ارائه خدمات مورد نظر در زمان تعیین شده نباشند باید آنها را زودتر به گردشگر اطلاع داده و از آنها عذرخواهی نموده و در اسرع وقت کار آنها را انجام دهند.

اسباب و وسایل در هتل های سنتی در یزد با معماری و نوع زندگی در گذشته همخوانی دارد. حتی نوع لباس کارکنان هتل های سنتی هم شبیه به مردمان گذشته می باشد. غذاهایی که در این هتل ها سرو می شوند، غذاهای بومی و محلی هستند ، در میان شهرهای ایران ، شهر یزد جایگاه ویژه ای در ساخت و طراحی هتل های سنتی یافته است.

هتل عمارت مالمیر

دوست دارید در طول سفر ، شب را زیر طاق اتاقی تاریخی بخوابید که بوی خشت و سفال آن مشام تان را پر کند ؟

دوست دارید بعد از گشت و گذار در یزد روی عمارت اعیانی بنشینید و همین طور که خستگی تان را در می کنید حوض بزرگ آبی وسط حیاط را تماشا کنید و استکانی چای بنوشید و با هم سفرهایتان گپ بزنید ؟

اگر همه این تصاویر خیالی به مذاق تان خوش میاید و اگر در تعطیلات پیش رو هستید هتل های سنتی در یزد را برای اقامت انتخاب کنید.

در کلام آخر می خواهیم بگوییم هتل های سنتی در واقع آینه ای از زندگی و معماری سنتی گذشتگان است که در میان هتل های امروزی از ارزش و قدمت بالایی برخوردار شده اند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Get in touch with us