Tehran
36208856 - 035

راهنمای سفر به یزد | انتخاب روش های سفر و محل تفریح

راهنمای سفر به یزد

استان یزد در منطقه مرکزی کشور و منطقه ای کویری واقع شده است. اما دارای قدمتی کهن می باشد. هر چند از جنگل و باغ های آن چنانی خبری نیست. اما بافت سنتی و قدیمی شهر یزد و صنعتی بودن این شهر در کنار قدمت باستانی عامل جذب مسافرین داخلی و خارجی به این شهر گردیده است‌. در مقاله پیش رو به راهنمای سفر به یزد پرداخته و در مورد مناطق مختلف و دیدنی این شهر توضیحاتی خواهیم داد.

بهترین زمان سفر به یزد

قبل از بررسی راهنمای سفر به یزد بهتر است بدانیم بهترین زمان سفر به یزد چه وقتی می باشد؟ اگر کمی بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که یزد دارای آب و هوای گرم و خشک و کویری بوده و در تابستان یکی از گرم ترین شهرهای ایران به شمار می رود‌. با وجود کویری بودن می توان یزد را به دو بخش گرما که از آخر اسفند تا مهر ماه می باشد و فصل کوتاهی از سرما که از آبان تا اواخر بهمن محسوب می گردد تقسیم کرد. به همین خاطر در وهله اول توصیه می کنیم اگر ضرورتی ندارد فصل تابستان را برای مسافرت به یزد انتخاب نکنید.

بهترین زمان سفر برای شما می تواند از اوایل اسفند تا اردیبهشت ماه باشد. گرچه پاییز را هم می توان فصل مناسبی برای سفر به یزد دانست. با این حال اگر بتوانید گرمای هوا را تحمل کنید، تابستان، زمان خلوت تری برای سفر خواهد بود. از نظر هزینه اقامت هتل نیز در فصل تابستان و ایام غیر تعطیل هزینه هتل و اقامتگاه ها در یزد با تخفیف مناسب همراه می باشد‌.

راههای سفر به یزد

حال که بهترین زمان را برای مسافرت به یزد دانستید در مورد مسیرهای مسافرت به یزد باید بگوییم از چند طریق می توان به یزد مسافرت نمود که عبارتند از:

راهنمای سفر به یزد با  هواپیما

مسافرت هوایی که باهواپیما می توانید به یزد مسافرت نمائید. مسافرت با هواپیما مسافرتی سریع، راحت و آسان می باشد. این شهر دارای فرودگاه بین المللی شهید صدوقی است‌.

مسافرت زمینی با قطار

مسافرت با قطار هم یکی دیگر از روش های سفر به این شهر است. ممکن است در مسافت های طولانی زود خسته می شود. یا استراحت برایتان اهمیت دارد. پس بهتر است برای سفر خود قطار را انتخاب کنید تا در طول سفر از استراحت کافی نیز بر خوردار باشید.

سفر زمینی با اتوبوس

از دیگر راههای مسافرت به یزد سفر با اتوبوس می باشد که امروزه با وجود اتوبوس های VIP خستگی آن چنانی به سراغ تان نخواهد امد.

راهنمای سفر به یزد با خوردرو شخصی

یکی دیگر از راه های مسافرت به یزد استفاده از خودروی شخصی می باشد. شهر یزد به دلیل قرار گرفتن در مرکز ایران مسیر رفت و آمد به خیلی از مناطق کشور می باشد. به همین خاطر جاده های زمینی زیادی اطراف این شهر می باشد که سفری راحت را برایتان فراهم می کند.

مراکز اقامتی در راهنمای سفر به یزد

یزد از نظر وجود مراکز اقامتی دارای ویژگی های خاص خود می باشد. هتل ها و مراکز اقامتی این شهر به دو صورت مدرن و سنتی ساخته و اداره می شوند.شما می توانید با وجود هتل های سنتی و مدرن حق انتخاب ویژه ای داشته باشید. هتل ها و اقامتگاه های سنتی این شهر با زیبایی های خاص خود و قدمتی طولانی شما را به سال های گذشته می برد که می تواند تجربه زندگی در گذشته ای نه چندان دور را به شما القاء کند. برای رزرو هتل در یزد باید موارد زیادی را بررسی کنید. شما   می توانید با مراجعه به سایت های خود هتل ها و یا مؤسسه های مسافرتی و جهانگردی با توجه به امکانات مالی خود گزینه ای را انتخاب نمائید.

جاهای دیدنی یزد

در راهنمای سفر به یزد به بررسی مکان های جذاب می پردازیم. جاهای دیدنی یزد که بیشترین استقبال را از سوی مسافرین دارد عبارتند از :

مسجد جامع یزد

یکی از زیباترین مکان های دیدنی یزد می باشد.کاشی کاری های این مسجد، جذابیت زیادی برای بازدیدکنندگان دارد. مسجد جامع یزد در طول صد سال بنا شده و یکی از شاهکارهای معماری به حساب می آید.

بافت تاریخی یزد

این مکان جایی است که از در و دیوارش می توانید اصالت و قدمت تاریخی شهر را ببینید. با نگاهی بر سکوت کوچه ها خشتی یا دیدن موزه ها می توانید به گذشته های دور بروید. زندان اسکندر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر یزد می باشد.

 کافه های پشت بام در راهنمای سفر به یزد

کافه از جاهای دیدنی است که می توانید در کنار بافت قدیمی و سنتی شهر و زیبایی بادگیرها بر پشت بام با صرف چای در کنار شیرینی یزدی‌از حضور لذت ببرید. خاطره ای زیبا و بیادماندنی را از شهر زیبای یزد در ذهن خود بجا بگذارید.

زندان اسکندر

این اثر‌ تاریخی سالهاست که جزو فهرست گردشگری می باشد. زندان اسکندر یا مدرسه صفائیه در محله فهادان یزد که از قدیمی ترین محلات یزد می باشد. زندان اسکندر بنایی بجامانده از قرن هفتم است.

بقعه دوازده امام یزد

این بقعه در نزدیکی زندان اسکندر یا مدرسه ضیاییه است. دومین گنبد شناسنامه دار ایران که بجا مانده از قرن پنجم هجری دوران سلجوقی می باشد.

راهنمای سفر به یزد و خانه لاری ها

این خانه مربوط به دوران قاجار و منزل یکی از تجار بزرگ شهر یزد بوده است. این خانه متعلق به لاری هایی است که دویست و هفتاد سال قبل از لار به یزد مهاجرت کردند و تا پایان حکومت رضا شاه یک خانه اعیان نشین به حساب می آمد.

موزه های یزد

از دیگر جاها در راهنمای سفر به یزد می‌توان به موزه های موجود در این شهر اشاره کرد که برخی از آنها عبارتند از:

  • موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده
  • موزه آب که در خانه کلاهدوزها واقع گردیده
  • تالار آیینه
  • اتاق اسناد که در تالار آیینه قرار دارد و‌‌ یکی از باشکوه ترین بخش های این خانه تاریخی است.

راهنمای سفر به یزد و مجموعه امیر چخماق

از آثار دیدنی و زیبای شهر یزد می باشد که جایی بسیار زیبا برای عکاسی است. این مجموعه تاریخی جزو اولین لیست بازدید های شهر یزد می باشد.

آتشکده یزد

این آتشکده میزبان آتشی می بلشد که 1500سال است خاموش نشده است. این آتشکده نه تنها میزبان زرتشتیان یزد بلکه میزبان گردشگران یزد می باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما راهنمای سفر به یزد را به طور کلی بیان‌کردیم. اما نکته آخر این که جاهای دیدنی زیادی در یزد وجود دارند که بایستی با دقت هنگام مسافرت به یزد رفت و این مکان ها را‌‌ دید. از جمله: باغ دولت آباد، دخمه (آرامگاه) زرتشتیان، آب انبار شش بادگیر، بازار مسگرها و جاهای دیدنی دیگر که در هنگام مسافرت به یزد می توانید با دیدن آن از مسافرتی لذت بخش برخوردار شوید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Get in touch with us