Tehran
36208856 - 035

سفر به یزد در زمستان | چرا زمستان برای مسافرت به یزد مناسب است؟

سفر به یزد در زمستان

یکی از شهرهای زیبا و دیدنی ایران که در منطقه ای کویری واقع گردیده است شهر یزد می باشد. این شهر مرکز استان یزد بوده و به عنوان یک شهر قدیمی با بافت سنتی شناخته می شود. با توجه به کویری بودن این شهر و گرمای طاقت فرسای تابستانی آن اگر قصد مسافرت به این شهر را دارید بهتر است فصل های خنک پائیز و زمستان را انتخاب کنید. در مقاله پیش رو به بررسی نکاتی در ارتباط با سفربه یزد در زمستان پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد. در عین حال نکته مهم تر این است که برای سفر به این شهر از قبل به جهت رزرو هتل در یزد اقدام کنید.

سفر به شهرستان یزد

شهر یزد به عنوان به عنوان نخستین شهرخشتی جهان دارای قدمتی طولانی می باشد. این شهر در طول دوران تاریخی بخاطر قرار گرفتن در منطقه ای کویری و خشک کمتر مورد هجوم دشمنان و بیگانگان قرارگرفته است. به همین خاطر نیز بافت سنتی خود را حفظ نموده است. همین قدمت و بافت سنتی این شهر خصوصا محله های قدیمی مانند فهادان و جاهای قدیمی مانند آتشکده زرتشتیان که آتش روشن 1500 ساله ای دارد و دیگر موارد قدیمی و باستانی توانسته دل هزاران گردشگر را وسوسه  دیدن از این شهر کند. همانگونه که گفتیم این شهر بخاطر طبیعت و اقلیم خاص آب و هوایی و کویری خود در تابستان گردشگران زیادی ندارد. بهترین زمان برای گردش در یزد در فصل هایی خنک می باشد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد. می خواهیم نکاتی در ارتباط با سفر به یزد در زمستان بگوییم.

زمان مناسب سفر به یزد

از لحاظ آب و هوایی بخاطر موقعیت جغرافیایی یزد و کویری بودن آن می توان گفت این شهر دارای دو فصل گرما که از اواخر اسفند ماه تا مهر و فصل کوتاه خنکی و سرما که از آبان ماه تا اواخر اسفند می باشد، است. توصیه غالب افراد عدم مسافرت در فصل گرما می باشد. چرا که در این فصل گرما به  ۳۲ حتی در برخی مواقع تا 40 درجه سانتی گراد نیز رسیده است. بهترین زمان برای سفر به یزد در ماه های خنک و همانگونه که گفته شد از اواخر مهرماه تا اواخر اسفند می باشد.

زمان مناسب سفر به یزد

سفر به یزد در زمستان

در مورد سفر در فصل زمستان بایستی گفت به علت کویری بودن باید منتظر سرمای سوزناک و خشک باشید. در این فصل شهر یزد از خلوتی جمعیت مسافر برخوردار می باشد. اگر قصد تفریح در شهر را دارید به گونه ای تنظیم کنید که به شب نخورید. چرا که هنگام شب مصادف با هوای سرد و امکان وزش باد می باشد.

اگر قصد سفر به یزد در مستان را دارید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در کویرنوردی گرمای کمتری را احساس می کنید. اما مطمئن باشید شب های به مراتب سردتری نسبت به شهر دارد. سعی کنید که شب را در کویر نگذرانید و یا حتما به کمپ های تعیین شده بروید. حتی اسکان در خودرو ممکن است برای شما دردسرساز گردد.

مسافرت به یزد در فصل زمستان اگر به وسیله اتوبوس، قطار و یا خودرو شخصی باشد هر کدام قوانین خاص خود را دارد. بایستی رعایت گردد. خصوصا خودروهای شخصی که قبل از سفر بایستی نسبت به سلامت خودرو مطمئن شوند و موارد ایمنی و احتیاطی برای سلامتی خود و دیگرسرنشینان را رعایت کنند.

نکته مهم دیگر در هنگام سفر به یزد در زمستان این است که اگر به صورت شخصی مسافرت می کنید حتما از قبل در مورد محل سکونت و اقامتگاه خوب تحقیق و نسبت به رزرو آن اقدام کنید. شما می توانید به راحتی با رزرو هتل ارزان در یزد و اقامت در هتل عمارت مالمیر تجربه ای بی نظیر داشته باشید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی سفر به یزد در زمستان پرداختیم.  اما نکته پایانی این که اگر در فصل زمستان قصد مسافرت به یزد را دارید بهتر است تدارک سفر با تور را بدهید. چرا که هم از لحاظ محل سکونت، هم بازدید از جاهای دیدنی و دیگر امکانات خیال تان راحت می باشد. ضمن این که از تخفیفات ویژه تورها نیز بر خوردار می گردید. این امر مزایای بسیار زیادی برای علاقه مندان به تفریح و سفر خصوصا بازدید از این شهر زیبا و تاریخی خواهد داشت.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 12 =

Get in touch with us