Tehran
36208856 - 035

انواع اقامتگاه های یزد | 5 مدل اقامتگاه برای اقامت در یزد

انواع اقامتگاه های یزد

یز از شهرهایی است که در آن از زیبایی ها و مناظر سرسبز مانند شمال و یا زیبایی های دریای خلیج فارس را ندارد. چیزی جز کویر خشک در بعضی نواحی این استان دیده نمی شود. شاید باغ ها و یا دامنه کوه های سرسبزی را دیدید‌. اما چیزی که مردم زیادی را از تمام نقاط ایران و جهان به سمت این شهر می کشاند بافت سنتی و زیبای این شهر می باشد‌. کسانی که قصد گردش در یزد را دارند می توانند از راه های زمینی و هوایی به این شهر مسافرت کنند. به همین جهت اقامت گاه های متعدد با درجه کیفیت و سبک های گوناگونی در این شهر فعالیت می کنند. در مقاله پیش رو توضیحات بیشتری پیرامون انواع اقامتگاه های یزد خواهیم داد.

اقامتگاه های یزد

در مورد اقامتگاه های یزد بایستی بگوییم که اگر به عنوان گردشگر قصد مسافرت به یزد و تفریح در این شهر را دارید گزینه های مختلفی از این بابت پیش رو دارید که عبارتند از:

  • اقامتگاه های سنتی
  • انواع اقامتگاه های یزد مدرن
  • اقامتگاه بوم گردی
  • مهمانپذیر ها
  • منازل اقامتی

اقامتگاه های سنتی

اقامتگاه های سنتی شامل اماکن و خانه های قدیمی می باشد که تبدیل به اقامتگاه و هتل گردیده که پذیرای هموطنان عزیز و میهمانان خارجی می باشند. برخی از این اقامتگاه ها دارای قدمت بیش از 100 سال می باشند. معمولا در اقامتگاه های سنتی بیشتر سرویس دهی ها از جنبه سنتی برخوردار هستند و کمتر از پذیرایی ها و سرویس های خدماتی به سبک فرنگی خبری است.

انواع اقامتگاه های یزد به سبک مدرن

اقامتگاه های مدرن در این شهر شامل هتل های مجهز می باشد. این هتل ها دارای تجهیزات بروز و مدرن بوده و بر اساس ستاره های کیفیتی که دارند نرخ های متفاوتی را شامل می شوند. پذیرایی خصوصا در سرو غذا در این هتل ها به سبک سنتی و فرنگی می باشد. هتل های مدرنیزه در یزد نیز از لحاظ ساختمان به دو گروه کاملا مدرن و یا برگرفته از طرح های ساختمانی سنتی ساخته شده اند.

اقامتگاه بوم گردی

انواع اقامتگاه های یزد به شیوه بوم گردی یا اکوتوریسم به معنی احترام به فرهنگ و طبیعت گذشتگان و مردم منطقه در هنگام سفر می باشد.

اقامتگاه بوم گردی به صورت خانه های سنتی ویژه همان منطقه می باشد و گردشگر به هیچ وجه توقع مدرنیزم را نباید داشته باشد. در مناطق کویری مانند یزد اکثر اقامتگاه های بوم گردی به صورت کاملا سنتی و دارای ساختمان های کاهگلی می باشند. نوع ساختمان این اقامتگاه ها سقف هایی با تیرک چوبی و حوض و تنور نیز دیده می شود. اقامتگاه های بوم گردی معمولا توسط افراد بومی همان منطقه اداره می گردد و گردشگران لذت یک زندگی به سبک سنتی ویژه همان شهر و منطقه را تجربه می کنند. این تجربه برای توریست ها و گردشگران خارجی لذت بیشتری دارد.

اقامتگاه بوم گردی

در انواع اقامتگاه های یزد بوم گردی نیز اینچنین پذیرایی هایی را مشاهده می کنید. اکثر غذاهای بومی همین شهر بوده و از غذاهای فرنگی در این اقامتگاه ها خبری یافت نمی شود.

مهمانپذیر ها

از دیگر انواع اقامتگاه های یزد مهمانپذیرها می باشند که ویژه افرادی است که از توانایی مالی کمتری برخوردارند. مهمانپذیرها نیز دارای کیفیت های مختلف بوده و معمولا بر مبنای امتیاز کیفیت نرخ های متفاوت اقامتی دارند. البته ذکر این نکته ضروری است که یادآوری کنیم معمولا مهمانپذیر ها میزبان مسافرانی هستند که برای انجام کارهای اداری، پزشکی و یاخرید های تجاری مانند مغازه داران می باشند که به لحاظ اقتصادی به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستند‌.

منازل اقامتی

از دیگر اقامتگاه هایی که در شهر یزد فعالیت می کنند منازل اقامتی می باشند. معمولا این منارل به صورت شخصی اجاره داده می شوند و امکانات جانبی کمتری دارند. این منازل بیشتر به صورت کاملا دربست و یا در برخی موارد به صورت اتاقی به مسافران اختصاص داده می شود. نکته مهم در مورد این منازل این است که به صورت معمول نظارتی از لحاظ دولتی بر آنها وجود ندارد. کمتر خانه ای پیدا می شود که دارای مجوز رسمی از ارگان های مربوطه باشند.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی انواع اقامتگاه های یزد پرداختیم. در صورتی که قصد مسافرت به یزد را دارید خصوصا در فصل پاییز و بهار از قبل برنامه ریزی برای رزرو اقامتگاه داشته باشید.

امروزه اکثر اقامتگاه ها دارای سایت خصوصی رزرو می باشند که در آن مشخصات کامل اقامتگاه، امکانات و هزینه اقامتی را به صورت کامل شرح داده اند و برمبنای آن می توانید بهترین گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمائید. روش دیگر نیز رزرو هتل یزد از طریق سایت ها و مؤسساتی است که در این زمینه به صورت قانونی در حال فعالیت می باشند. در هر صورت قبل از مسافرت از لحاظ محل اقامت خود مطمئن گردید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Get in touch with us