Tehran
36208856 - 035

چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟

چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟

یکی از شهرهای با قدمت تاریخی کشورمان ایران یزد می باشد. این شهر در مرکز ایران و در طبیعتی بیابانی و کویری مانند نگینی می درخشد‌. شهر یزد مرکز استان یزد که جاذبه های خاص و دیدنی خود را دارد همه ساله گردشگران زیادی را از ایران و دیگر نقاط جهان را به سوی خود جذب می کند. در نوشته پیش رو در مورد این که چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد. قبل از هر اقدامی بهتر است برای رزرو هتل یزد هم پیش بروید.

مختصری در مورد یزد

استان یزد که مساحتی حدود 75000 کیلومتر مربع را در بر می گیرد در مرکز ایران و از شمال و غرب با استان اصفهان از سمت شمال شرقی به استان خراسان، از سمت جنوب غربی به استان فارس و از جنوب شرقی با استان کرمان همسایه می باشد. شهر یزد در طول تاریخ بخاطر موقعیت جغرافیایی و بیابانی بودن کمتر مورد تعرض دشمنان این آب و خاک قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی این شهر و قرار گرفتن بر روی کمربند خشک جهانی زمستان های سرد و نسبتا مرطوب و تابستانهای گرم و خشک کویری را به این شهر هدیه داده است.

لازم به ذکر است هر چند شهر و استان یزد بخاطر موقعیت اقلیمی و جغرافیایی که دارد از وجود جنگل های سرسبز در آن خبری نیست و یا بخاطر کمبود سفره های زیر زمینی کشاورزی نسبتا محدودی را دارد اما معادن زیادی را در این استان وشهر می توانید ببینید. معادنی مانند آهن چغارت، سنگ های مرمر و غیره که شهرتی جهانی دارند. در مجموع نقش بسیار اساسی در حیات اقتصادی کشور بازی می کنند.

اما باید بدانیم چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟ علاوه بر موارد گفته شده اگر بخواهیم در مورد یزد صحبتی کنیم بایستی بگوئیم واژه یزد به معنای پاک و مقدس و شهر خدا می باشد. در تاریخ از این شهر به نام های ایساتیس نیز یاد شده است. در حال حاضر هموطنان مان در یزد تابع دین اسلام و مذهب تشیع می باشند. ضمن این که بایستی یادآور شویم اکثریت زیادی از زرتشتیان ایران نیز در این شهر زندگی می کنند و به نوعی یزد را می توان مرکزیت دین زرتشت نامید.

چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟

شاید این سوال ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد که چرایزد را برای مسافرت انتخاب کنیم و یا این سوال که اصلا با این شرایط یزد ارزش دیدن و رفتن به عنوان مقصد گردشگری را دارد؟

چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟ – بافت سنتی یزد

اولین نکته که در این مورد بایستی یادآور شویم این است که زیبایی و خصوصا بافت سنتی این شهر باعث گردیده که مسافرین خصوصا هموطنان عزیزمان با توجه به قدمت و سنتی بودن آن نوعی احساس آشنا بودن در این شهر داشته باشند. در این شهر احساس غربت نکنند. ضمن این که بافت سنتی این شهر و جاهای دیدنی که در دل این شهر قرار گرفته است موقعیت بی نظیری را به شما ارائه خواهد داد. از جاهای زیبای دیدنی شهر یزد که هر کدام جذابیت خاص خود را داشته و گردشگر را به سوی خود خواهد کشاند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مجموعه امیرچخماق : این مجموعه دارای بازار، مسجد، تکیه و دو آب انبار می باشد. این مجموعه تاریخی یکی از جذاب ترین مجموعه های گردشگری یزد و ایران است. خصوصا در شب که نورپردازی ها زیبایی این مجموعه را دو چندان می کند.

اگر اهل دیدن موزه هستید می توانید به موزه آب و چاه و قنات که در پنج طبقه به نمایش گذاشته شده سری بزنید و از لوازم و از ابزارهایی که از گذشته دور تا به امروز در فرایند آب رسانی یزد نقش داشته دیدن کنید.

موزه مردم شناسی و سکه، خانه لاری ها، بقعه دوازده امام، آتشکده زرتشتیان ، مدرسه ضیائیه و دیگر جاهای دیدنی و بافت سنتی یزد دلیلی است که شما را به این شهر زیبا جذب می کند و وادار تان می کند تا مقصد گردشگری خود کنید.

چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟ – طبیعت کویری یزد

همانطور که گفتیم می خواهیم بدانیم چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟ در کنار بافت سنتی از دیگر دلایلی که هر مسافری را علاقه مند به دیدار از این شهر می کند طبیعت زیبای کویر و شب های پر ستاره آن می باشد. سالانه مسافران و گردشگران زیادی خصوصا علاقه مندان به نجوم و ستاره شناسی چه در قالب تورهای تفریحی و چه در قالب گروهای دانشجویی و علمی پای در کویر های زیبای این منطقه می گذارند. از دیگر دلایلی که باعث گردیده گردشگران به این شهر و منطقه کشیده و جذب گردند طبیعت زیبای کویر می باشد که عاشقان طبیت کویر و دنیای آفرود بازی را جذب خود می کند.

چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟ پزشکی پیشرفته

در کنار این زیبایی ها که هرکدام خود شاخص‌های جذاب هستند یکی دیگر از دلایل جذب مسافر به این شهر قطب علمی پزشکی آن می باشد که آن را به مرکزی درمانی برای ایرانیان جنوب کشور و حتی کل کشور تبدیل کرده است.

سخن آخر

در این نوشته ما به این سوال پاسخ دادیم که چرا یزد را برای مسافرت انتخاب کنیم؟ تمام مواردی که گفته شد هرکدام به تنهایی می توانند دلیلی برای مسافرت به این شهر و منطقه زیبا باشند. همانگونه که گفتیم شاید از جنگل و باغ های شمال خبری در اینجا نباشد. اما پای گذاشتن به این شهر شما را به گذشته ای دور، زیبا و جذاب خواهد برد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

Get in touch with us