Tehran
36208856 - 035

تور یزد گردی | تفریحات متنوع با تور های یزد گردی جذاب

تور یزد گردی

مسافرت به یزد جذابیت های خاص خود را دارد. در نگاه اول شما نه از طبیعت زیبا و جنگل های شمال اثری می بینید و نه از سواحل نیلگون خلیج فارس. شما شهری را در موقعیت جعرافیایی گرم و خشک و کویری خواهید دید. اما با کمی حوصله و دقت جذابیت هایی را خواهید دید که در هیچ کجای دنیا نمونه آن وجود ندارد. بافت سنتی این شهر با قدمتی قدیمی شما را به گذشته های دور این سرزمین می برد و یا لذت یک شب کویری و پر ستاره خاطره ای جاودانی را در یاد شما نهان خواهد کرد. مسافرت به یزد زمانی زیباتر می شود که با یک بر نامه ریزی صحیح بتوانید اکثر زیبایی ها را ببینید. ما به شما پیشنهاد تور یزد گردی را می دهیم. در مقاله پیش رو در مورد تور یزد گردی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خدمات تور و گردش گری

امروز شرکت ها و مؤسسات فراوانی هستند که در کار توریسم گردشگری فعالیت دارند. در مورد تور یزد گردی هم این مؤسسات خدماتی فعالیت خاص خود را دارند. تورهای مسافرتی داخلی  معمولا به سه روش انجام می شوند که هر کدام شیوه و روش کاری خود را دارند. این سه روش عبارتند از:

  • تور زمینی با اتوبوس
  • تور زمینی با قطار
  • مسافرت و تور هوایی

معمولا تورها برای راحتی مسافر از قبل ثبت نام کرده و روز حرکت و مکان آن را به اطلاع مشتریان خود می رسانند. در عین حال شما نیازی به رزرو هتل در یزد هم نخواهید داشت. خدمات تور مسافرتی از زمان حرکت آغاز شده و تا زمان برگشت به محل اولیه ادامه دارد. خدماتی که تورها انجام می دهند شامل محل اسکان مشتریان، خدمات سرویس دهی و غذا، خدمات ترانسفر فرودگاهی (برای تورهای هوایی)، خدمات گردشی و بازدید از محل ها و اماکنی که از قبل در برنامه گردشگری تور به مسافر اعلام گردیده است. این موارد به همراه راهنما می تواند سفری ویژه برای شما رقم بزند.

لازم به ذکر است که هزینه تور و خدماتی که به مشتری ارائه مسافرین ارائه می گردد بستگی به شرایط منعقد در قرار داد دارد.

تور یزد گردی و شرایط آن

همانگونه که قبلا توضیح داده شد تورها به روش های مختلف و با هزینه ها و خدمات گوناگون ارائه می شوند. در مورد تور یزد گردی هم همین قوانین حکم فرماست. تور یزد گردی رامی توان به دو نوع تقسیم نمود:

تور یزد گردی و شرایط آن

تور یزد گردی در سطح شهر و امکان دیدنی باستانی اطراف یزد

مسافرت و تور یزدگردی به همراه تور کویر نوردی که علاوه بر دیدن جاهای دیدنی مدتی را هم به کویرنوردی خواهید گذراند که برنامه های آن و نوع گردش کویری بر عهده مؤسسه ارائه دهنده خمات می باشد.

تور یزد گردی موسسات

توریزدگردی در مؤسسات خدماتی گردشگری متفاوت می باشد. معمولا تور یزدگردی شامل بازدید از جاذبه های زیر می باشد:

  • اماکن دیدنی زرتشتیان شامل دخمه(برج خاموش) و آتشکده زرتشتیان
  • جاذبه های تاریخی شامل مسجد جامع یزد، مجموعه امیر چخماق ، باغ دولت آباد، آسیاب آبی کوشک نو، قنات زارج
  • و بافت قدیمی یزد مانند محله قدیمی فهادان. همانگونه که گفتیم این تورها شامل بازدید از اماکن تاریخی در شهر و حومه می باشند. بازدید از اماکن دیدنی، موزه ها و حتی ساعاتی برای خرید نیز بر ای مسافرین در نظر گرفته می شود که همراه با راهنما می باشد.

تور یزدگردی همراه با کویر نوردی

برخی از مؤسسات گردشگری در خدمات خود علاوه بر گردش در سطح شهر و اماکن دیدنی خود شهر یزد برنامه کویر نوردی را نیز در برنامه خود دارند. معمولا این برنامه شامل اقامتی در حد یک شب و گردش و پیاده روی در کویر به همراه شترسواری می باشد. نکته قابل ذکر که در مورد کویر نوردی می توان اشاره کرد این است که تورهای کویرنوردی اختصاصی ویژه آفرود سواری نیز وجود دارد که معمولا توسط گروه های خاصی تشکیل گردیده و کمتر جنبه عمومی دارد. این نوع تورها افراد خاص و علاقه مندان خاص خود را دارد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی تور های یزد گردی پرداختیم. همانگونه که گفته شد تورهای یزدگردی توسط مؤسسه های مختلفی اجرا می گردد که شما می توانید به تناسب هزینه هایی که می توانید انجام دهید هر کدام از این تورها را انتخاب کنید. البته لازم به یادآوری است که تورها در فصل های مانند تابستان تخفیفات ویژه ای دارند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 9 =

Get in touch with us